Skocz do zawartości
Akavir

GTX 580 SLI - zasilanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Szanownej Społeczności,

Moja stara 7950 się poddała i dostałem 2 GTX 580 od Brata. Mam pytanie czy Zasilacz be quiet! Pure Power BQT 530W (BN181) mi to pociągnie? Zrobiłem pobieżne poszukiwania i kalkulatory raz mówią mi, że muszę mieć 1000 W raz 650 W a czasem coś pomiędzy... Szukałem tematu na forum, niestety przez pierwsze kilka stron brak wyników.

Bardzo proszę o radę i z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kierować się kalkulatorami to poszukaj testów SLI tej karty i ile mocy pobiera podczas FL .

Przykładowo Benchmark przy 2xGTX580 i I7 980X@4,4Ghz osiągnął całkowity pobór mocy na poziomie 650W , zapewne pobór mocy mierzony z gniazdka .

Nie wiadomo jaki zasilacz mieli i o jakiej sprawności - zakładając rozrzut sprawności od 80% ( 80+ Bronze ) do ~90% ( 80+ Gold ) to wyjdzie 520W do 585 W .

Guru 3D na I7 965@3,75 Ghz osiągnał nawet 720W przy pełnym obciążeniu CPU/GPU , same karty wg. nich mogły pobierać nawet 520W ( nie wiem jak to policzyli )

Te 720W to zapewne wynik "wygrzewania" kart furmarkiem .

Więc twój PSU którego realna moc to ~480 W z 2xGTX580 nie da rady , drugi problem to kwestia podpięcia kart - masz tylko 2 wtyczki PCI-E 6+2 pin a jedna karta wymaga 6pin + 8pin , więc druga karta musiała by być zasilana przez przejściówki molex - PCI-E .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...