Skocz do zawartości
Baha

Komputer do grania/obróbki grafiki/wideo - 5000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obecny zestaw posiadam od marca 2014 roku.. więc myślę, że już czas najwyższy na zmianę. Komputer ma być głównie do grania (chciałbym pograć nie martwiąc się o ustawienia grafiki, że będzie przycinać itp. rozdzielczość FHD).. czasami coś pogrzebię przy grafice i obróbce wideo. 

Rzeczy które zostają:

  • Dysk SSD - PLEXTOR M6S 128GB 2,5'' 7mm 520MB/s SATA3
  • Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)
  • CD/DVD-ROM

więc jak widzicie potrzebuję prawie całość :)

Wymagania

  • CPU - INTEL
  • RAM - minimum 16 GB z rozbudową do 32 GB (Cities Skylines wciąga moje aktualne 8 nosem, muli strasznie)
  • Biała obudowa (chyba, że nic sensownego w rozsądnej cenie nie będzie, to standardowo bym prosił)
  • Dodatkowy, większy dysk SSD

Zaznaczam, że nie znam się kompletnie na podzespołach i liczę w pełni na was, że pomożecie wybrać najbardziej wydajny sprzęt w podanym budżecie czyli 5000 zł (jestem w stanie dorzucić w maksie 500 zł dodatkowo). Jeśli podałem za mało szczegółów lub czegoś brakuje to proszę pytać - odpowiem jeśli będę potrafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor:

AMD Ryzen 5 1600 /3.6GHz, AM4, BOX/

639 zł

 

Chłodzenie:

-

-

 

Płyta główna:

AsRock AB350 Pro4 /AMD B350, DDR4, AM4/

369 zł

 

Pamięć RAM:

G.Skill 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegis

659 zł

 

Druga Pamięć RAM:

-

-

 

Dysk SSD:

GoodRam Iridium PRO 480GB SATA3 (560/535MB/s) MLC

549 zł

 

Dysk HDD:

-

-

 

Karta graficzna:

Palit GeForce GTX1080 JetStream 8GB DDR5 256bit (1733/10000)

2459 zł

 

Nagrywarka DVD/BluRay:

-

-

 

Karta sieciowa:

-

-

 

Karta sieciowa Wi-Fi:

-

-

 

Zasilacz:

Seasonic FOCUS Plus 650W Gold

429 zł

 

Obudowa:

Fractal Design Meshify C (White, Glass)

379 zł

 

System operacyjny:

-

-

 

Monitor:

-

-

 

Klawiatura:

-

-

 

Mysz:

-

-

 

Podkładka pod mysz:

-

-

 

Klawiatura + Mysz:

-

-


Suma: 

5483

zł brutto

4457.72

zł netto

Edytowane przez TheStachu12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor:

AMD Ryzen 5 2600X /3.6GHz, AM4, BOX/

949 zł

 

Chłodzenie:

SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

149 zł

 

Płyta główna:

AsRock X370 Killer SLI /AMD X370, DDR4, AM4/

649 zł

 

Pamięć RAM:

G.Skill 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegis

659 zł

 

Druga Pamięć RAM:

-

-

 

Dysk SSD:

GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC

269 zł

 

Dysk HDD:

-

-

 

Karta graficzna:

Palit GeForce GTX1070 JetStream 8GB DDR5 256bit (1683/8000)

2069 zł

 

Nagrywarka DVD/BluRay:

-

-

 

Karta sieciowa:

-

-

 

Karta sieciowa Wi-Fi:

-

-

 

Zasilacz:

Seasonic FOCUS Plus 650W Gold

429 zł

 

Obudowa:

Fractal Design Meshify C (White, Glass)

379 zł

 

System operacyjny:

-

-

 

Monitor:

-

-

 

Klawiatura:

-

-

 

Mysz:

-

-

 

Podkładka pod mysz:

-

-

 

Klawiatura + Mysz:

-

-


Suma: 

5552

zł brutto

4513.82

zł netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie pisz posta pod postem , równie dobrze można było edytować pierwszy post i tam dać zestawy , alternatywnie dać jeden a Ryżego 2600X + płyta na X370 jako opcję .

Także połowę rzeczy ( tego co nie ma w koszyku ) bym usunał a nie na chama kopiuj-wklej jak idiota .

Przy okazji bym nieco pozmieniał - ramy na 3 000 mhz CL15 lub dołożył do 3200 mhz CL14 , wydajniejsze chłodzenie niż Fortis 3 , SSD zmienić na jakiś model NVMe np. A-Data SX8200 .

Poza tym autor chce procek od Intela , o gier będzie lepszy - I5 albo dołożyć do I7

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sdfl napisał:

https://www.x-kom.pl/lista/2fhk55104

mobo z dźwiękiem Realtek ALC892, obsługą do 4000Mhz RAM, złączem m.2 32GB/s

2x8GB RAM (co ważne na stronie producenta mobo moduły RAM widnieją jako kompatybilne w konfiguracji 4 modułów)

półpasywny zasilacz 80+Gold z długą gwarancją

SSD 480GB m.2

i5-8400 6r/6w + chlodzenie

GTX 1080 8GB

biała wyciszona obudowa

Ciekawy zestaw jak z wydajnością? Obudowa mnie jakoś nie przekonuje i to chłodzenie do CPU, będzie wystarczające? Można ciąć koszty na SSD, to zawsze mogę sobie dokupić. Aktualne dyski nie są aż tak zapełnione i poradziłbym sobie jeszcze jakiś czas na nich.

 

18 godzin temu, FxJ napisał:

 

Czekasz aż wyjdą nowe grafiki RTX 1060 / 1070 ?

To sam tyczy się procesorów.

Zależy co masz na myśli.. czy czekam na nowe grafiki by to je wrzucić do zestawu czy dzięki premierze nowych podzespołów aktualne potanieją? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2018 o 20:06, sdfl napisał:

W grach bardzo wysoka wydajność jak na GTX 1080 przystało. Obudowę możesz sobie sam wybrać wg własnego gustu, brałem jedną z tańszych. Chłodzenie przy tym CPU jest wystarczające, lepsze jest potrzebne w procesorach intela w wersji K przy O.C. Zawsze możesz wziąć większe, jeśli oczywiście będzie miejsce w obudowie. W poniedziałek prawdopodobnie będzie premiera nowych grafik od Nvidii, jeśli poczekasz, aż trafią do sklepów, będziesz mógł kupić RTX 2070 o wydajności prawdopodobnie zbliżonej GTX 1080, w niższej cenie i z technologią ray-tracing poprawiającą jakość grafiki.

Dzięki bardzo za odpowiedź.. Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje zestawów na tą chwilę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/2fhk55104

Jakieś opinie odnośnie tego zestawu? Bo ceny nowych kart od Nvidii nie przekonuja, a z tego co czytałem to ten GTX jeszcze długo da radę. Chętnie bym wymienił obudowę tutaj.. może coś od NZXT albo Corsair w okolicach 300-400 zł max? Fajnie by było z szybą :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw fajny :) Buda tylko białe to zobacz

SilentiumPC Regnum RG4TF RGB Frosty White https://www.x-kom.pl/p/444890-obudowa-do-komputera-silentiumpc-regnum-rg4tf-rgb-frosty-white.html nowa z RGB

SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White bez RGB https://www.x-kom.pl/p/381994-obudowa-do-komputera-silentiumpc-regnum-rg4tf-frosty-white.html

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam aż takiego parcia na białą, po prostu są dla mnie ładniejsze :) Ogólnie teraz już zglupialem, nie sądziłem że tyle ciekawych propozycji otrzymam. Każdy z was dał inne kości ram, nie mam pojęcia czym się różnią, tyczy się też to innych podzespołów. Ciężki wybór mam teraz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z białych może być np.: NZXT Phantom 240 Biała

Pamięci to tak naprawdę kwestia ceny.

Te specyfikacje nie różnią się aż tak bardzo jakby się mogło wydawać. Jeżeli weźmiesz SSD to wtedy nie starczy na i7, jeżeli z niego zrezygnujesz oraz (tak jak u mnie) weźmiesz nieco tańszy zasilacz i płytę, to wówczas starczy na i7.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tego Phantoma to ten  Fortis na styki wejdzie widzę. Jak pisałem, mogę spokojnie zrezygnować z ssd i dokupić go nawet na,święta to akurat nie problem jeśli mogę zyskać dzięki temu świetny procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...