Skocz do zawartości
elmo77a

Komputer do 3000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję jednostkę centralną  wraz z systemem operacyjnym w cenie do 3000 zł. 

Komputer będzie używany do internetu, pisania i obróbki zdjęć w programie firmy Adobe. 

Ze starego komputera mam dyski hdd, napęd optyczny i zasilacz Antec VP 500w.

Moja propozycja to:

Procesor: Ryzen 5 1600x

MOBO: MSI B350 PC Mate

Grafika: Sapphire RX 560 4GB ram

Pamięć: Adata XPG Z1 DDR 4 2x8 2400 MHz

SSD: Goodram IRDM 120gb

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG1

System: Windows 10 Home

Mam też 2 propozycję zestawu uwzględniającą używaną kartę graficzną z innego komputera.

Procesor: AMD Ryzen 7 1700

MOBO: MSI B350 pc Mate

Grafika: MSI R290 Gaming OC 4 GB

Zasilacz: Chieftec CTG-750C 750 W ( msi zaleca do karty powyżej zasilacza min. 750 w)

Pamięć: Adata XPG Z1 DDR4  2x8 2400 Mhz

SSD: Goodram IRDM 240 gb

Obudowa:Silentium PC Regnum RG1

System: Windows 10 Home

Jeśli moje konfiguracje  są złe proszę o przedstawienie lepszych propozycji.

Wiem, że pamięci ram są teraz drogie.

Chcę żeby komputer miał 16 gb ramu ponieważ osoba dla której będzie składany pc w życiu nie zrobi upgradu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta będzie w jakikolwiek sposób pomagać przy pracy czy tylko będzie wyświetlała obraz ?

Jak tylko będzie wyświetlany obraz to albo coś tańszego albo pójście w kierunku APU np. R5 2400G .

Niestety R5 2400G to tylko 4R/8W .

Jak nie będzie w ogóle gier ani soft nie wymaga potężnego wsparcia od GPU to dawanie do kompa R9 290 to overkill .

Wymagany zasilacz 750W do R9 to gówno prawda , w testach na PPC z I7 3960X@4,5Ghz i BQ 1200 W ( sprawność ~90% ) bierze od 470 do 530 W ( pobór całego zestawu ) , po uzględnieniu strat na PSU mamy pobór mocy od 420 do do 480W , dobre 650W powinno wystarczyć , w teorii nawet 550W PSU da radę przy niekręconym CPU i karcie .

Co do wyboru procka i platformy - jaki to dokładnie będzie soft i co będzie robione w nim , bo może się okazać że 4 rdzeniowy I3 8100 będzie lepszy niż 8 rdzeniowy i 16 wątkowy R7 .

Goodrama IRDM bym sobie odpuścił ,w handlu można dostać różne wersje o różnej wydajności .

Zamiast niego brał bym Cruciala MX500 lub Samsunga 850 / 860 EVO , opcjonalnie jak potrzeba szybiego i taniego SSD to A-Data SX8200 z protokołem NVMe .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jakie programy będą używane bo to nie komputer dla mnie. Siostra powiedziała jedynie ,że potrzebuje komputera do internetu, pisania , obróbki grafiki. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zaczekajmy na autora tematu i konkretne info na temat softu jaki wykorzystuje jego siostra .

Wtedy będziemy dłubać i polecać albo AMD albo Intela , teraz można tylko gdybać .

Co do zestawu powyżej - na razie można odpuścić sobie dodatkowe chłodzenie , nie dość że wyjdzie taniej o koszt chłodzenia to i za montaż przyjdzie zapłacić znacznie mniej

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność Ryzena G1 w PS CC 2K17 jest różna , przy wielu operacjach R7 jest gorszy niż I3 , podobnie w wersji 2K18

PS CC 2017 Test , PS CC 2018 Test

Chyba że większość prac będzie leciała przez GPU , tutaj nawet Intelowskie HD630 potrafi być lepsze niż R7 o lepszych kartach w rodzaju GTX1060 czy Vega 56 nie mówię , choć czasami różnice są znikome .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor jest firmy LG o przekątnej 22 cale  i  max. rozdzielczości 1680 x 1050. Modelu nie pamiętam. Jeżeli chodzi o złącza to na pewno dvi i vga oraz brak hdmi oraz displayport.   Ale siostrze pasuje i nie zamierza go zmienić. 

Monitor do obecnie posiadanego  komputera jest wystarczający.

Obecny pc

Procesor Intel E8200

Płyta Asus P5K

Ram 2x2 GB DDR2 800 MHz plus dodatkowo 1 kość 2 GB 

Grafika MSI HD 6670 1 GB

HDD 1  160 GB na Sata ll

HDD 2 500 na Sata lll

Zasilacz Antec VP 500

Nagrywarka DVD LG

Obudowa Tracer Mars

System operacyjny Windows XP Home 32 bit

 

Edytowane przez elmo77a
Uzupełnianie wpisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...