Skocz do zawartości
BilewAxe

PC do gier 3000zł bez karty graficznej!

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry

Jestem  laikiem, od kilku lat biernie śledzę ten serwis, czytam forum ale umiem jedynie samodzielnie złożyć komputer oraz czyścić czego uczył mnie tata będący pasjonatem samoukiem ale nic poza tym.

Komputer z którego korzystałem dotychczas to leciwy pc z 2009 roku

GTS 250 512mb

RAM Good Ram, nie znam dokładnie modelu, 2x2GB

Procesor to AMD Athlon 4x 635 2.8Ghz

Płyta główna MSI ale modelu również nie znam

500GB HDD

Ten komp służy już tylko gdy coś trzeba wydrukować lub sprawdzić szybko w internecie, w zamyśle ma pełnić tę funkcję aż w końcu nie padnie ze starości.

 

Ale do rzeczy, mam przygotowany budżet 3000zł na komputer do gier, budżet taki sobie ale granie w niesamowicie wysokich detalach nie jest dla mnie celem.

Budżet uwzględnia obudowę, proszę o pomoc w doborze bo chciałbym by komputer nie grzał się jakoś strasznie, zwłaszcza w lecie.

Zależy mi na tym żeby znajdowało się tam 16GB ramu z możliwością zwiększenia, jakiś sensowny dysk SSD oraz 1TB HDD, więcej pamięci dysku twardego nie potrzeba.

Nie znam się na procesorach ani płytach głównych więc zostawiam wam tę opcję. Nie ma dla mnie znaczenia czy to Intel czy AMD, tutaj całkowicie opieram się na waszej wiedzy i doświadczeniu.

 

Gram przeważnie w RTSy, wszelakiej maści, czasami uruchomię jakiś FPS lub sandbox ale nie jestem fanem.

Zestaw proszę BEZ karty graficznej, karta zostanie kupiona w następnym miesiącu po kolejnej wypłacie :) nie ma dla mnie problemu pomęczyć się na jakiejś integrze, ten miesiąc pogram na konsoli w oczekiwaniu na kartę.

Co do karty, mimo wszystko poproszę o jakieś propozycje w cenie do 1500zł żebym wiedział co warto dołożyć jako tę wisienkę na torcie do zestawu , najnowsze RTXy od Nvidii odpadają, nie oddam nerek. Poza tym w tym budżecie i tak demona mocy obliczeniowej nie zdobędę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie bez sensu jest brać 16GB pamięci (której koszt to 1/5 wartości zestawu).

Zestaw sdfl-hmm trudno powiedzieć- budżetowa obudowa, 16GB pamięci, droga płyta główna (za niewiele więcej jest już Z370) i drogi zasilacz (choć dobry). Zamiast wykorzystywać cały budżet dołożyłbym do GTX'a 1070.

Moja propozycja:

https://www.x-kom.pl/lista/j2r3huj1b

Chłodzenie i kolejne 8GB pamięci możesz zakupić w późniejszym czasie.

Do tego zaoszczędzone 500zł dołożyłbym do GTX'a 1070 np.:

Palit GeForce GTX 1070 JetStream 8GB GDDR5

MSI GeForce GTX 1070 ARMOR 8GB OC GDDR5

Ewentualnie do GTX'a 1070Ti: Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB GDDR5

Będzie to zdecydowanie wydajniejszy zestaw niż ten z GTX 1060, a różnica w cenie- niewielka (~100-200zł)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem oba zestawy, kurczę oba podejścia wyglądają ciekawie i interesująco.

Zastanawiałem się nad takim kupowaniem komputera jak zasugerował @rolercoster aczkolwiek doszedłem do wniosku że chciałbym aby jedynym elementem brakującym w zestawie była karta graficzna po złożeniu tego zestawu.

Czy gdybym dorzucił dodatkowe 500zł , powiedzmy nawet 700zł do tego budżetu to zmniejszyło by to problem doboru części? wówczas załóżmy że za ten zestaw bez karty płacę 3500zł, w porywach do 3700 gdyby było to konieczne.

Budżet na kartę jest bez zmian, 1500zł, chyba że oszczędziłoby się coś jak w propozycji powyższej to wtedy oszczędzona kasa może iść w kartę.

Sprawdziłem o co chodzi z RAMem i faktycznie, nie zrobiłem researchu, w takiej sytuacji mogę zdecydować się na początkowo 8GB pamięci a potem dokupić dodatkowe kości. Polecacie brać RAM w kościach po 4 czy 8GB pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...