Skocz do zawartości
Gość

Nowy czy powystawowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dostałem telefon z Saturna bo tam kupiłem akurat, zauważyłem że plomba była przecieta na opakowaniu i pudełko chyba otwierane.
Czy to norma w takich sklepach?
Słyszałem też że Saturn sprzedaje towary powystawowe, sprawdziłem kiedy ostatnio była ładowana bateria i pisze w telefonie że 173 dni temu więc chyba wszystko ok i nie jest to towar powystawowy, co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno kupiłem dwa smartfony dla brata i dla siebie.W Bestcenie.W tygodniowym odstępie.Oba miały zalakowane pudełka.A dla przykładu mój kolejny brat nabył u operatora telefon przy przedłużeniu umowy i pudełko było zwyczajnie otwierane czyli bez plomby.Narzekał na jakość połączenia bo były jakieś problemy.Ja bym w życiu  nie odpuścił jeśli ktoś próbowałby wlepić mi używany,nawet taki przez 10 dni np,produkt wmawiając mi że to nowy produkt.Byłeś ostrzeżony że telefon był otwierany dla jego sprawdzenia?Na używany produkt powinien być upust.Nie masz pewności dlaczego ten telefon był otwierany.Moje dwa smartfony miały naładowane baterie również.Tyle że moje na pewno fabrycznie.Ty tej pewności nie masz.Teraz zacznij się zastanawiać czemu twój smartfon był odpakowany i przez kogo.I czy to tobie przeszkadza.A tak przy okazji.Sprawdziłeś czy ma choć jedną ryskę na obudowie?Miałbyś jakiś punkt zaczepienia że smartfon był używany jednak.

Edytowane przez Kronan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kronan napisał:

Całkiem niedawno kupiłem dwa smartfony dla brata i dla siebie.W Bestcenie.W tygodniowym odstępie.Oba miały zalakowane pudełka.A dla przykładu mój kolejny brat nabył u operatora telefon przy przedłużeniu umowy i pudełko było zwyczajnie otwierane czyli bez plomby.Narzekał na jakość połączenia bo były jakieś problemy.Ja bym w życiu  nie odpuścił jeśli ktoś próbowałby wlepić mi używany,nawet taki przez 10 dni np,produkt wmawiając mi że to nowy produkt.Byłeś ostrzeżony że telefon był otwierany dla jego sprawdzenia?Na używany produkt powinien być upust.Nie masz pewności dlaczego ten telefon był otwierany.Moje dwa smartfony miały naładowane baterie również.Tyle że moje na pewno fabrycznie.Ty tej pewności nie masz.Teraz zacznij się zastanawiać czemu twój smartfon był odpakowany i przez kogo.I czy to tobie przeszkadza.A tak przy okazji.Sprawdziłeś czy ma choć jedną ryskę na obudowie?Miałbyś jakiś punkt zaczepienia że smartfon był używany jednak.

Nie miał rys,po prostu plomba przecięta nożem, reszta bez zastrzeżeń, nie nikt mnie nie uprzedzał że sprzedaje mi coś powystawowego( nie dostałem maila od Saturna), jak go włączyłem bateria miała 55 %, tyle wiem.

 

Edytowane przez seban1238

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc może wszystko jest z nim spoko.Tak jak pisałem.Ciekawe dlaczego w sklepie zerwano tę plombę w w ogóle.Możliwe że z błahego powodu i że smartfonem jest wszystko oki czego życzę.W sumie jak nie ma śladów używania zostaje gwarancja jak coś.Odpukać:-).I tyle dobrego że to Saturn.Może zwyczajnie w takim molochu mają takie praktyki z otwieraniem zalakowanych paczek od tak.Kto ich tam wie :-).Jeśli to nie operator i jego regenerowane smartfony notowania na przyszłość są dobre :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę dziwna sytuacja. Raczej jak pudełko jest otwarte to powinni poinformować. Kilka razy kupowałem telefon w sferis i nie miałem nigdy otwartego opakowania. Czasami się zdarza że mają otwarte pudełka ale to jest informacja na stronie. Telefon mógł wrócić np z reklamacji (np błąd w opisie klient towar zwrócił) lub otwierają jedno opakowanie z danej partii żeby sprawdzić jakie ma wyposażenie i czy jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, sekus napisał:

Troszkę dziwna sytuacja. Raczej jak pudełko jest otwarte to powinni poinformować. Kilka razy kupowałem telefon w sferis i nie miałem nigdy otwartego opakowania. Czasami się zdarza że mają otwarte pudełka ale to jest informacja na stronie. Telefon mógł wrócić np z reklamacji (np błąd w opisie klient towar zwrócił) lub otwierają jedno opakowanie z danej partii żeby sprawdzić jakie ma wyposażenie i czy jest wszystko ok.

Kolejny spec od marketingu? Skąd tacy się biorą?

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...