Skocz do zawartości
Mt17

Maszyna do gier dla QHD i około 100 FPS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój kilkuletni komputer z 970 gtx na pokładzie powoli odchodzą na emeryturę. 

 

Chciałbym w związku z tym kupić jakiś komputer z częściami które pozwoliłyby na granie na wysokich ust. Graficznych w rozdziałce 1440p i żeby klatki trzymały się około 100 FPS przynajmniej w nowsze tytuly. Tylko nie wiem czy gtx 1080ti na pokładzie to umożliwi? 

 

Proszę o dopasowanie komponentów.

Nie wiem jak z cena. Póki co 5000-6000zl wchodzi w grę. 

Dodam że nie potrzeba mi twardzieli i ssd. Chociaż zawsze można podać ssd dobry to może rozważe kupno. 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Mt17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX1080Ti to obecnie koszt 3+ k zł .

A grze procek , płyta , ram , dobry zasilacz , chłodzenie do procka , buda etc. ?

Lepiej zejść do poziomu GTX1070Ti/GTX1080 .

I5 8400 lub 8600K jak będziesz kręcił , opcjonalnie I7 8700K , 16 GB ram DDR4 3000 mhz CL15 lub 3200 mhz CL14 ( do tego płyta na Z370 ) albo 16 GB DDR4 2666 mhz + płyta na B360 , Seasonic Focus PLus 550W / 650W lub Corsair RMX 550W/650W .

 

Co do SSD - w ogóle chcesz zrezygnować z SSD czy jakiś już masz ?

Co do dobrych SSD - z dysków 2,5" sata to np. Crucial MX500 , Samsung 850/860 EVO albo A-Data SU900 , z dysków M.2 NVMe to A-Data SX8200 z tych tańszych albo Samsung 960/970 EVO z tych droższych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD mam i póki co starczy. Wiem że są szybsze i to na porty do płyty głównej, ale chyba mi nie trzeba :).

 

Mówiłem o karcie 1080ti bo może kupię używke. 

 

Ale patrząc na te części podane przez ciebie to starcza na moje "wymogi"? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zablokowanym procku płyta na Z370 jest zbędna ,ram można wtedy dać 2 666 mhz - trochę zaoszczędzi , chłodzenie też przesadzone - do zablokwoanego procka starczy SPC Fera lub podobne chłodzenie , max. Fortis 3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, TheStachu12 napisał:

Mamy tu proc 6/12 z BOOSTEM do 4.3GHz chłodzony cichym i wydajnym chłodzeniem od Thermalaight obsadzony na MOBO od MSI z 16GB RAM w Dualu zasilany zasilaczem od Seasonic z ogromnym zapasem mocy zamknięty w obudowie od Fractala.

Czyli będzie dobry zestaw pod moją prośbę? :) 

 

Ale prawda jest taka że nigdy nie bawiłem się w OC. A co do skalpu to od razu? Bo czasami czytałem opinie że niektórzy nie muszą bo chodzi w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sdfl napisał:

jak sie wstrzymasz miesiąc, to bedziesz mial lepsze rozeznanie czy lepiej kupic GTXa czy RTXa

Niby tak. Ale  ze spadnie do 3000zl

 

5 minut temu, reyden napisał:

Skalp procka jest wskazany przy OC i modelach z serii K - jak trochę poczekasz to i nawet tego nie trzeba będzie robić , seria 9xxx ma mieć znowu lutowany IHS , nie wiem czy wszystkie .

 

Też prawda. Ale cena będzie pewnie wysoka i do 6000zl się nie zmieszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Części w sumie zamówione jak z tego zestawu z X-kom powyżej.

Chociaż nadal można coś zmienić na tańsze. W sumie zastanawiam się nad tym chłodzeniem skoro i tak nie będzie OC i tańszą płytą główną -

4 godziny temu, reyden napisał:

Przy zablokowanym procku płyta na Z370 jest zbędna ,ram można wtedy dać 2 666 mhz - trochę zaoszczędzi , chłodzenie też przesadzone - do zablokwoanego procka starczy SPC Fera lub podobne chłodzenie , max. Fortis 3 .

Niby Pan podał że Z370 zbędny, to jaki inny Pan poleca ?

Oraz może chętnie zasugerowałbym się inną obudową, ponieważ przyznam szczerze, lubię jak coś "wygląda". A obudowa z tego zestawu kosztuje ~360 zł, a wygląda jak dok do serwera xd.
Mnie się podoba coś takiego np: https://www.x-kom.pl/p/402921-obudowa-do-komputera-modecom-volcano-ceres-glass-usb-30-czarna.html
Ale czy cały sprzęt się zmieści i nie będzie im ciasno ? xd

Prosze o pomoc z podanymi tutaj informacjami.

Edytowane przez Mt17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do procków non-K najlepiej brać płyty na H310 lub B360 , płyty na B360 są lepiej wyposażone ale też droższe .

Np. Asrock B360M Pro4 czy MSI B360M PRO-VDH czy nieco droższe MSI B360M Bazooka albo MSI B360M Gaming Plus

Chyba że chcesz wykorzystać ramy szybsze niż 2 666 mhz albo w przyszłości wsadzić odblokowanego procka ( I3K , I5K , I7K czy I9K ) , choć nie wiem ile da szybsza pamięć w stosunku do 2 666 mhz , kiedyś to było nawet 10% ale była mowa o ramach 2133 mhz vs. 3 000 mhz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już leci tomahawk bo akurat wysłali. Może kiedyś coś się zmieni :)

W każdym razie mam ostatnie pytania. Widzę że w tej karcie jest parę wejść na dźwięk.
Posiadam głośniki 5.1 i dotychczasowo miałem je podłączone do ... no już starej karty dźwiekowej czyli Creative Extreme Gammer i nigdy w sumie na dźwięk nie narzekałem.

 

W każdym razie trzy pytania:

1. Czy płyta główna będzie miała "lepszy" dźwięk niż owa stara karta ?
2. Jeśli tak to w jaki sposób mam podłączyć kable/głośniki ? Bo one są kolorowe i w kartę wiedziałęm jak je podpiąć, zaś tam wszystkie wejśca są czarne z tego co widzę poza jednym.
3. Co do dysku SSD nowego jakbym potrzebował. To taki może być ? :) https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-970-evo-500gb-pcie-x4-nvme-mz-v7e500bw-4160128/

Edytowane przez Mt17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...