Skocz do zawartości
kickss

Komputer do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w połowie września chciałbym złożyć PC, głównie do gier, drugi plan to przeglądanie internetu/muzyka/filmy. Budżet w jakim chciałbym się zmieścić to ok. 10k. Aktualnie posiadam monitor 1080p, za kilka miesięcy po zakupie PC będe chciał kupić WQHD, pod spodem zamieszczam link do koszyka, czekam jakieś rady czy wszystko ze sobą pasuje co ewentualnie zmienić itp. Pozdrawiam :)

https://www.x-kom.pl/lista/1ch7dwqmw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek na I5 8600K  i SSD na A-Data SX8200 - sporo szybszy niż ten Goodram czy inne dyski SATA , głównie za sprawą protokołu NVMe .

Z kupnem RTX-a bym się na razie wstrzymał - nie ma prawie testów wydajności poza tym co prezentuje NV .

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, reyden napisał:

Procek na I5 8600K  i SSD na A-Data SX8200 - sporo szybszy niż ten Goodram czy inne dyski SATA , głównie za sprawą protokołu NVMe .

Z kupnem RTX-a bym się na razie wstrzymał - nie ma prawie testów wydajności poza tym co prezentuje NV .

 

Dobra, podmieniłem na adate, jeżeli nie rtx to co? 1080ti? Chciałbym złożyć zestaw którego nie musiał bym upgrade'ować przez te 2 lata co najmniej i grać płynnie na wysokich, a jeżeli chodzi o procka to 8600k nie będzie ograniczał karty graficznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekać można, to oczywiście dobry pomysł. Przy takim budżecie można też poczekać na i9 (do tego RTX'a). Z drugiej strony wydać 1/2 na CPU GPU :o/ .

Co do zestawu Phill'a76, to chyba obudowa Aorus AC300W nie ma miejsca na napędy 5,25", który jest w zestawie, brakuje mi też w całości zasilacza (albo coś przeoczyłem).

Moja propozycja-bez karty graficznej:
https://www.x-kom.pl/lista/fs821cv0m

Do rozważenia i9 oraz RTX-jak już będą przetestowane-chyba że nie możesz czekać, to wówczas dobierz sobie GTX'a 1080/Ti choć ten z tymi dwoma literkami na końcu to już 1000zł różnicy względem 1080-siątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw od Phill76 jest ok, ale płytę bym wymienił na jakiegoś  ASRock'a Z370 Extreme 4 lub coś podobnego.  Do tego poczekaj nawet i miesiąc, a może lepiej wyjdziesz na tym cenowo. Zobaczymy co pokaże też Intel i jak to wpłynie na ceny obecnych procków typu proponowany tu i7 8700K.   No i kwestia właśnie czy 6 rdzeni czy lepiej pełne 8. w 4K grać nie zamierzasz to może i 6 rdzenii + 1080Ti w dobrej cenie wystarczy. Reszte kasy przeznaczyć na co innego. Przy tym budżecie prosi się o większy dodatkowy dysk SSD pod SATA i zrezygnować w ogóle z HDD lub jak wolisz zaoszczędzić to te 480-512 GB starczy pod system  i pare gier. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Devil napisał:

Zestaw od Phill76 jest ok, ale płytę bym wymienił na jakiegoś  ASRock'a Z370 Extreme 4 lub coś podobnego.  Do tego poczekaj nawet i miesiąc, a może lepiej wyjdziesz na tym cenowo. Zobaczymy co pokaże też Intel i jak to wpłynie na ceny obecnych procków typu proponowany tu i7 8700K.   No i kwestia właśnie czy 6 rdzeni czy lepiej pełne 8. w 4K grać nie zamierzasz to może i 6 rdzenii + 1080Ti w dobrej cenie wystarczy. Reszte kasy przeznaczyć na co innego. Przy tym budżecie prosi się o większy dodatkowy dysk SSD pod SATA i zrezygnować w ogóle z HDD lub jak wolisz zaoszczędzić to te 480-512 GB starczy pod system  i pare gier. 

Czekam tyko na niezależne testy nowych kart, na procki już nie mam zamiaru czekać bo już za długo zwlekam z zakupem, będę tak czekał cały czas bo ciągle wychodzi coś nowego :D  Pod spodem link do aktualnego koszyka, wywaliłem HDD i wrzuciłem plextora 512gb, jeżeli będzie mi brakowało miejsca to z czasem dorzucę jeszcze jeden. Ten zestaw od Phila jakoś mi nie pasuje.

https://www.x-kom.pl/lista/pbfxwa3ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo27

Kupowanie komputera z kartą 1080Ti pod granie we FullHD jak dla mnie mija się z celem. 1070/80 spokojnie do tego celu wystarczy. Pod WQHD 144Hz owszem 1080Ti może być. Zamiast tego Samsunga lepszą opcją jest Plextor 512GB M.2 PCIe M8PeG na pamięciach MLC. Jak klikam w link Twojego zestawu z pierwszego posta, to nie działa.

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo27 napisał:

Kupowanie komputera z kartą 1080Ti pod granie we FullHD jak dla mnie mija się z celem. 1070/80 spokojnie do tego celu wystarczy. Pod WQHD 144Hz owszem 1080Ti może być. Zamiast tego Samsunga lepszą opcją jest Plextor 512GB M.2 PCIe M8PeG na pamięciach MLC. Jak klikam w link Twojego zestawu z pierwszego posta, to nie działa.

Wklejałem aktualną wersję dwa posty do góry. Pisałem też, że będę chciał wymienić monitor na WQHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...