Skocz do zawartości
zenti

Zestaw komputerowy do programu AutoCAD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Znajomy poprosił  mnie o złożenie zestaw komputerowy do programu AutoCAD do swojej firmy cytuje"ma chodzić jak Burza" Budżet nie organiczny ale z rozsądkiem.

Wybrałem o to zestaw:

Intel i5-8400 2.80GHz 9MB BOX

ASRock B360M Pro4

 1x GOODRAM 8GB 3000MHz IRDM X Black CL16

ADATA 240GB M.2 PCIe XPG SX8200

Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM

SilentiumPC 550W Supremo M2 Gold

SilentiumPC Gladius M35 Pure Black

Prosił bym o ocenę i zaproponowanie ewentualnych zmian .

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie x-kom będzie kupowany patrzyłem na te pamięci ale nie ma ich na Memory QVL ASRock tam max do 2666MHz . Ma być to stabilny zestaw.

Spoko faktycznie może faktycznie w morele zrobię zakupy . Kwestia tego ramu jeszcze :/

Edytowane przez zenti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolniejsze od G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis i jeszcze droższe :/  Jak ten ASRock obsłuży te G.SKILL to biorę je tylko nie wiem czy będą chodziły na bank?

PS:W Morele bym składał ale nie ma tam ADATA 240GB M.2 PCIe XPG SX8200

 

PS2: Jeszcze się tak zastanawiam czy nie wywalić tego HDD i wziąć po prostu ADATA 480GB M.2 PCIe XPG SX8200 ?

Edytowane przez zenti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym inny procesor. AutoCAD lubi wysokotaktowane jednostki a więc warto dołożyć do i5-8600K.

Propozycja odemnie:

CPU - i5-8600K 1110zł

RAM - G.Skill Trident Z DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 778zł

Płyta główna - Asus PRIME B360-PLUS 398zł

SSD - Samsung 960 Evo 250GB 420zł

PSU - Super Flower Platinum King 450W 325zł

 

Resztę dobrać wedle uznania.

I teraz tak.

1)16GB ramu w pracach przy aplikacjach CADowskich jest takim minimum w sumie. Fajnie było by mieć więcej bo jeśli przyjdzie potrzeba otwarcia dwóch czy trzech większych projektów to może się okazać, że ramu jest mało.

2)Jeśli nie będzie nic robione w 3D a przedewszystkim nie będzie wykorzystywane realview to nie ma co brać GPU natomiast jesli w planach jest wykorzystywanie realview to warto sprawdzic wspierane grafiki i jakąś dobrać.

3)Wysoko taktowany procesor zrobi naprawdę różnicę jeśli będą projekty o dużej liczbie złożeń. Czasami znalezienie zależności, konfliktów czy powiązań elementów potrafi zająć nieco czasu i tu więcej MHz robi robotę.

4)Taktowanie RAMu nie jest jakieś bardzo kluczowe w wydajności. Spokojnie można brać 2660MHz i tańszą płytę z B360.

5)SSD warto mieć dość szybki bo biblioteki nie są wczytywane do RAMu a są doczytywane z dysku. Może nie będzie to jakoś wielka rużnica ale zawsze te kilka sekund na otwieraniu bibliotek może umilić pracę.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępnie mam dwa zestawy :

Intel i5-8400 2.80GHz 9MB BOX

ASRock B360M Pro4

HyperX 16GB 2666MHz Fury Black CL16 (2x8GB)

ADATA 480GB M.2 PCIe XPG SX8200

SilentiumPC 550W Supremo M2 Gold

SilentiumPC Gladius M35 Pure Black 

Oraz zestaw:

@XantiO

CPU - i5-8600K 1110zł

RAM - G.Skill Trident Z DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 778zł(x-kom sa z RGB  odpadaj)/HyperX 16GB 2666MHz Fury Black CL16 (2x8GB)

Płyta główna - Asus PRIME B360-PLUS 398zł

SSD - Samsung 960 Evo 250GB 420zł

PSU - Super Flower Platinum King 450W 325zł

SilentiumPC Gladius M35 Pure Black 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3-8350K też jest dobrym pomysłem. Tak jak wspomniałem. Liczy sie wydajność w pojedynczym wątku póki nie przejdziemy do renderowania ale wtedy też warto zakupić GPU wspierane prez AutoCADa. Sam korzystam głównie z SolidWorksa ale z AutoCADem miałem też styczność i na przykład taki Ryzen 1700x jaki mam w zestawie z podpisu nie jest zbyt fajny ze względu na słabszą wydajność w pojedynczym wątku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc spokojnie wystarczy i3-8350K. Będzie dobrym wyborem. Ma wysokie bazowe taktowanie co da większy zysk niż więcej rdzeni.

Edytowane przez XantiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@XantiO

Taki zestaw powinien być Ok ?

Intel i3-8350K 4.00GHz 8MB-  749,00 zł

HyperX 16GB 2666MHz Fury Black CL16 (2x8GB)-  709,00 zł

Samsung 250GB 1,8'' Seria 960 EVO M.2 2280 NVMe-  515,00 zł

ASUS PRIME B360-PLUS-  399,00 zł

SilentiumPC Gladius M35 Pure Black-   189,00 zł

SilentiumPC 550W Supremo M2 Gold-  279,00 z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dla mnie tylko dla znajomego do pracy zaznaczyłem na początku tematu .

Wracając do sedna @XantiO pisał "spokojnie można brać 2660MHz " Także nie widzę sensu brać tych G.Skill Trident .

PS:Termin do końca miesiąca :/

Edytowane przez zenti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i myslisz że nie beda działać? 

raczej mnie to nie dziwi bo asrock musiałby stale aktualizować listę

poszukałbym nawet 3200 jakichs 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2018 o 15:01, zenti napisał:

PS2: Jeszcze się tak zastanawiam czy nie wywalić tego HDD i wziąć po prostu ADATA 480GB M.2 PCIe XPG SX8200 ?

Ja bym tak zrobił. Bo tak na prawdę, po co Ci ten 1 TB talerzowiec? ;)

Natomiast jak decydujesz się na dysk, na M.2 to radzę wybrać model z radiatorem, bo one się dosyć mocno grzeją.

Dnia 25.08.2018 o 20:35, rolercoster napisał:

Sam sposób montażu dysku nie ma wpływu na temperatury :o/

... a widziałeś misiek jakiś dysk SSD w obudowie SATA 2,5", który grzałby się jak dowolny, "nieoradiatorowany" SSD na M.2 ?

Dnia 26.08.2018 o 22:09, rolercoster napisał:

Gdy bardziej wgryźć się w to pytanie to odpowiedź brzmi... tak.

Np. MX500, Adata SU800, MX300 i inne dyski SSD które są montowane na złączu M.2, ale posiadają interfejs SATA- czyli są tym samym co dyski w obudowie 2,5". W tym wypadku wersje dwu i pół calowe grzeją się tak samo jak ich odpowiedniki na złączu m.2.

Kłamiesz. Mam w pracy Crucial MX300 w wersji M.2 i 2,5" - wersja na M.2 osiąga w tej samej obudowie (dobrze chłodzony Zalman Z3) dużo, dużo wyższe temperatury. W tych PC nie ma karty graficznej, a CPU to Intel i3 8100, więc w obu obudowach panują takie same, niskie temperatury.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Z i chłodzenie za 150zł? Wy kompa używanego przez projektanta chcecie kręcić? Poważnie?

Ten zestaw wydaje się rozsądny:

Cytat

CPU - i5-8600K 1110zł

RAM - G.Skill Trident Z DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 778zł(x-kom sa z RGB  odpadaj)/HyperX 16GB 2666MHz Fury Black CL16 (2x8GB)

Płyta główna - Asus PRIME B360-PLUS 398zł

SSD - Samsung 960 Evo 250GB 420zł

PSU - Super Flower Platinum King 450W 325zł

SilentiumPC Gladius M35 Pure Black

Z tego zestawu:

https://www.morele.net/inventory/info/663669a9/

Ram w tej cenie jest ok, generalnie brałbym najtańsze 16GB jakie dostaniesz. Nawet jeśli będzie paskudne zielone. To do Autocada, a nie maksowania fpsów.

A tak ogólnie, to nie kupowałbym w morelach komputera do firmy. Często, choćby na tym forum, czytam, że w przypadku awarii sprzętu ludzie czekają i miesiąc czasu na wymianę sprzętu. Jeśli kolega może czekać miesiąc czasu aż sklep mu ogarnie problem, albo samemu dłubać, to ok. Jeśli natomiast nie może, to raczej zainteresowałbym się "składakami" od Della czy HP, bo w ich przypadku jeśli "coś" przestanie działać, to kolega dzwoni i mówi: "Drodzy Państwo, nie działa, a na gwarancji, proszę naprawić", a nie zastanawia się czy reklamować dysk, ram, płytę główną czy procka. Trzeba będzie zapłacić trochę więcej za analogiczny sprzęt, ale w razie problemów kurier odbierze popsuty i przywiezie naprawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...