Skocz do zawartości
Vadmae

Gaming PC do 6-7k

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, przymierzam sie do kupna nowej skrzynki przeznaczonej glownie do gier, w budżecie 6-7tys :) Nie licze na granie w 4k 144hz i tym podobne, to domena dla najbogatszych, stabilne 60 klatek w 1080p w najnowszych tytulach w zupelnosci mnie zadowoli :)

 

Wstepnie zlozyłem takie oto potworka:

1. CPU

Intel Core i7-8700K lub  Intel Core i5-8600K  (tutaj jestem rozdarty, do tej pory korzystalem z i5 i nigdy nie wykorzystalem 100% potencjalu tego procesora wiec nie wiem czy warto doplacać do i7)

2. GPU

GeForce GTX1080 WINDFORCE OC 8GB GDDR5X  (zastanawiam sie czy nie dorzucic 2-3 stówek i wziąć wersje g1 gaming)

3. RAM

G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 (zastanawiaj sie czy nie sa zbyt wysokie i zmieszcza sie pod coolerem cpu)

4.MOBO

ASRock Z370 EXTREME 4

5. cooler cpu

be quiet! Dark Rock PRO 3

6.SSD/M2

ADATA SX8200 480 GB

7. PSU

FSP Hydro 600W

8. HDD

jakiekolwiek do trzymania smieci 1-2TB

9. Obudowa

Nzxt ELITE S340

 

Licze na jakaś opinie, pomoc co zmienic, co warto, czego nie warto :)

 

Edytowane przez Vadmae

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekałbym jednak do testów nowej serii od nVidii (RTX) być może w tym budżecie zmieścisz nawet 2070-siątkę. W każdym bądź razie już niedługo powinno wszystko być jasne i wtedy będzie można z czystym sumieniem podjąć decyzję o zakupie tej czy innej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planowalem poczekac, mniej wiecej do polowy/konca wrzesnia, niestety nowe rtx 2070 ma pojawic sie dopiero w okolicah polowy pazdziernika, obawiam sie sztucznie windowanych cen ze wzgledu na okres przedswiateczny...  Czy caly zestaw wyglada ok ? warto doplacac do kosci ram 3200 Mhz gdy 3000 Mhz cl16 sa prawie 3 stowki tansze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Vadmae napisał:

 Czy caly zestaw wyglada ok ? warto doplacac do kosci ram 3200 Mhz gdy 3000 Mhz cl16 sa prawie 3 stowki tansze?

nie ma sensu [co to za model? że aż taka różnica, a czasem szybszych nie ma taniej?]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosc podobny sprzet i na tej plycie przy tym chlodzeniu zmieszcza ci sie tylko 2 kosci ram w dual-channelu. Jeden slot bedzie zakryty przez wentylator od coolera. Przy konfigracji 2x8GB nie bedzie zadnego problemu. Jak bedziesz chcial wrzucic 4 kosci RAM to bedziesz musiał pobawic sie z montazem wentylatora na coolerze CPU.

 

Ogolnie zastanawialem sie tez czy brac i7-8700k czy i5-8600k i wybralem i5.  Wg mnie lepszy wybor do gier, dodatkowych wątków z i7 raczej bym nie wykorzystał, a w grach ktore gram i tak liczy sie wysoki zegar pojedynczego rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...