Skocz do zawartości
Lewatyw

Karta Graficzna, Procesor, RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie. Prosiłbym o pomoc bo jestem w rozsypce już. Posiadam taki zestaw:

Karty graficzne [MSI] GeForce GTX960 OC 2GB DDR5 128Bit DVI/HDMI/3xDP (GTX 960 2GD5T OC)

Pamięci RAM [Corsair] Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 2133MHz, CL13, Black (CMK8GX4M2A2133C13)

Płyty główne [ASRock] B150M PRO4, B150, DDR4, USB3.1, uATX

Procesory [Intel] Procesor Core I5 6600 3,3GHz LGA1151 BOX 

Zasilacz be quiet BQT l7-530w

Obudowa Zalman z3 plus 

Dyski chyba nie są jakoś ważne w tym problemie ale jeden to Dyski SSD [Samsung] 250GB 2,5" MZ-75E250B/EU 850 EVO - (MZ-75E250B/EU)

A drugi to  2TB  SEGATE .

I chciałbym wymienić kartę graficzną , procesor i ramy na takie: 

https://www.morele.net/inventory/info/b13f3a0e/

Zależy mi już na porządnej wydajności, aczkolwiek nie wiem czy będzie odpowiednia moja płyta główna do tego i zasilacz. Czy ramy wymieniać na 2x8GB czy dokupić kolejne 2x4? 

Może porwałem się i da się kupić taniej a lepiej ? Proszę o wyrozumiałość i pomoc.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a płyta główna? bo na tą co masz nowy procek nie wejdzie

ten zasilacz też jakiś szałowy nie jest

ram tez nowy bym brał 2x8 - jak chcesz wydajności

 

karta https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1080-armor-oc-8gb-gddr5x-256-bit-3x-dp-hdmi-dvi-d-box-gtx-1080-armor-8g-oc-774453/

i oczywiście chłodzenie na procka

oczywiscie jak masz na to budżet bo jak nie to pozostaje modernizacja tego co masz

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem czemu tej nie brałem pod uwagę, bo ma jedno wejście HDMI. Narazie jedno  w sumie wystarcza, ale patrzyłem przyszłościowo. I właśnie no ten problem płyty głównej i zasilacza czy to pociągnie .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co do płyty głównej prosiłbym o jakąś propozycję chętnie rozpatrzę, budżet raczej starczy .

Edit: Stara płyta ma socket 1151 i ten procek również

Edit2: Pomyliłem karty graficzne, rozważałbym kartę z 1080ti

taką znalazłem najtańszą : https://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-1080-ti-golden-sample-11gb-gddr5x-352-bit-hdmi-3xdp-box-426018336-3903-1230804/

Edytowane przez Lewatyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację nie długo wychodzi, podobno w październiku?  Ale problem też jest taki że trzeba trochę poczekać koło miesiąca i nie wiem czy ceny zmaleja od razu czy stopniowo będą malec. To kolejny miesiąc jeżeli stopniowo. I jeżeli nawet zaleje o te 200 zł chociaż ciężko pewnie będzie żeby aż tyle spadło to czy się opłaca czekać na to aż tyle czasu. Oczywiście że się opłaca dla ludzi którzy ciężko pracują i nie mogą sobie pozwolić na duże ceny ale ja już długo odkładam i chyba nie zbawilo by mnie te około 200 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaczyna się "szkoła" , potem można "dojechać" do świąt - w/g mnie ceny nie będą malały , chyba żeby dolar ostro spadł , ale to mało prawdopodobne.

Na jakim monitorze będzie pracował powyższy PC ?

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i brakuje mi jeszcze tak czy inaczej płyty głównej i zasilacza.. całość chciałbym żeby zamknęła się  w 7 tyś. myślałem o zasilaczu modularnym. Chciałbym aby ktoś pomógł obliczyć jaki zasilacz by wystarczył no i chyba płytę główną chciałbym ATX, w razie przyszłościowym zakupie drugiej karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lewatyw napisał:

Ok w takim razie mam teraz taką propozycję: https://www.morele.net/inventory/info/b13f3a0e/

Jedyne czego mi brakuje to chłodzenia na procka. Proszę o pomoc , czy zestawienie w porządku i jakie chłodzenie.

Nie lepiej zwykły i7-8700? W sensie jak chcesz to potem podkręcać, to i tak wypadałoby lepszą płytę (tomahawk najlepszy z tańszych), bo na tej płycie nie poszalejesz + chłodzenie, powietrzne za jakieś 250-300 zł, a wodne to już w ogóle 400-500 zł wzwyż. Po co dokładać 200 zł jak i tak tego nie będziesz kręcił przy takim zestawie. 

Chłodzenie zależy od tego co chcesz robić, jak podkręcać no to ta płyta tomahawk + np. dark rock pro albo jakaś noctua lepsza (około 300 zł) albo jakieś fajne AIO (wodne). Bez kręcenia wystarczy coś za 200 zł.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kręcić procesor i właśnie nie byłem jeszcze do końca pewny tej płyty, sprawdzę tę co podałeś

EDIT: https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z370-tomahawk-978664/ --- ta w porządku jest ? 

 

Edytowane przez Lewatyw
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Lewatyw napisał:

Chciałbym kręcić procesor i właśnie nie byłem jeszcze do końca pewny tej płyty, sprawdzę tę co podałeś

EDIT: https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z370-tomahawk-978664/ --- ta w porządku jest ? 

 

Tak, w tej cenie jedne z popularniejszych i często polecana. Przy OC jest ważna sekcja zasilania, tańsze płyty za bardzo się grzeją. Wiadomo, że im droższa tym lepiej, ale ta już jest całkiem sensowna.

Z chłodzenia powietrznego najlepsze są te według mnie:

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-dark-rock-4-pro-bk022-bk022-4073823/

bardzo wydajne i ciche chłodzenie

+ Noctua też bardzo często ludzie polecają

W chłodzenie wodne chyba nie ma sensu iść, bo i tak nie masz szyby na obudowie, więc wygląd za bardzo nie ma znaczenia, a dobre chłodzenie wodne podniosłyby ci koszt zestawu o te 300 zł jakoś. Minus jest taki, że wtedy trzeba trochę pomyśleć, czy chłodnica z AIO wejdzie bez problemu do obudowy. (Powietrzne też czasami się nie zmieści, jak jest super wąska obudowa)

 

Ps. A chyba jednak masz szybe :] Jak Ci super zależy na wyglądzie tego co jest w środku, to możesz pomyśleć nad wodnym chłodzeniem

Edytowane przez Firedash
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jako ciekawostkę dodam, bo nie wiem na ile interesujesz się procesorami, że nowa generacja będzie się różniła tym, że będzie miała lutowany odpromiennik ciepła. Ludzie między innymi dlatego wstrzymują się z zakupem, w tym ja. Jak inwestuje się w podkręcanie i dobre chłodzenie wodne, to czasami trzeba majstrować przy procku, bo z tym "glutem", jak to powszechnie się nazywa, są zbyt wysokie temperatury przy OC i nawet jak masz super chłodzenie to ten glut jest problemem, bo nie oddaje ciepła jak trzeba.

Tyle, że jak dowalą nienormalne ceny po premierze, to pewnie też kupię i7 8700k :]

Ale to jest tylko problemem, jak inwestujesz w jakieś chłodzenie 600+ złoty i chcesz ostro kręcić, inaczej nie ma tragedii.

Edytowane przez Firedash
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo mi rozjaśniłeś, a wiesz dokładniej kiedy ma wejść kolejna generacja? Studia się zaczynają i miałem także czekać na grafiki ale nie opłaca chyba mi się :X Bo chyba i tak nie wiadomo ile nie stanieją..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już nawet nie pamiętam czy pod koniec września czy w październiku ma być premiera, no ale to tylko premiera, więc zanim dostanie się ten procesor może trochę czasu zejść. Nie znam się na premierach, więc może nawet w listopadzie będą dopiero w sklepach, ale to tak strzelam.

Generalnie nie ma się też co bać tego gluta, bo jak uznasz, że jest Ci za mało, to wysyłasz procek do skalpowania, biorą za to tak do max 200 zł i masz 100% pewność, że fajnie Ci to przerobią i dadzą na to gwarancję. Pewnie po premierze i tak będzie drożej niż kupić obecną i7 i dać do skalpowania.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie to już wiem wszystko i raczej będę brał ten procek teraz. Tylko raczej jak będę chciał skalpować to po sklapowaniu dopiero wykręcać w sensie oni zrobią to ? I jeszcze czym się różni box od zwykłego a raczej czemu box tańszy niż sam zwykły? I ostatnia rzecz jaka mnie martwi to obudowa. Tak szczerze to dałem ją bo zauważyłem że nawet nie droga na to co oferuje ale chciałbym jakąś godną polecenia co gwarantuje jakieś sensowne wyciszenie i umiejscowieni kabli fajne, Żeby nie latały przez płytę w tę i z powrotem ;)

Edit: co do obudowy to najważniejsze żebym ja to pomieścił wszystko :P 

Edytowane przez Lewatyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalpowanie odłóżyć możesz spokojnie na później, możesz też to zrobić od razu dla świętego spokoju. Nie pamiętam czy to ten filmik, ale chyba w nim jest dość fajnie to wyjaśnione i pokazane (ten gościu też chyba ma dość fajną ofertę skalpowania)

https://www.youtube.com/watch?v=VPyvSrQtwtE

Box ma chłodzenie i nie wiem czy dobrze pamiętam, dłuższą gwarancję, choć z tą gwarancją mogę kłamać. Czemu na morele jest droższy OEM? Nie mam zielonego pojęcia, może błąd, może czymś innym sie różni. Jakby co to widze, że na x-kom ten procek jest 50 zł taniej chyba.

W obudowie też zwróć uwagę na wiatraki, to one hałasują i jak są słabe to będziesz miał ciepło w środku (jeszcze gorzej dla sekcji zasilania). Ja sam będę się pewnie pakował w fractala r6, jest w miarę cicha i ma 3 wiatraki 140 mm, ale kosztuje w wersji bez szyby chyba 500 zł o ile mnie pamięć nie myli. Ogólnie w przedziale 300 zł + jest bardzo dużo ciekawych obudów, głównie Phanteksa, NZXT, może Corsair  no i BE QUIET, obudowy ciche i ładne, ale czasami ludzie narzekają, że słabo tam z przepływem powietrza (przynajmniej jeśli chodzi o tę wersję za 350 zł z szybą).  

Lubię droższe obudowy, więc nie będę sam jakichś polecał, bo jestem zbyt skory do przepłacania na ten element komputera, wybór jest zbyt duży, żeby to ogarnąć.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, kupić obudowę to jak... kupowanie butów. Rynek i wybór duży im ładniejsze i wydajniejsze tym droższe a każdy ma także swój gust :) Puki co dzięki bardzo za pomoc i zaangażowanie w wytłumaczenie mi co i jak. Technologia i rynek pędzi ciężko nadążyć czasem. A co do tego filmu to też go widziałem. Gdy zaczęliśmy temat skalpowania pierwsza myśl mi właśnie o tym filmie przyszła i tym kolesiu . Puki co dzięki bardzo ! :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...