Skocz do zawartości
Hardkor321

Upgrade Procka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Właśnie kupuje drugiego kompa do gier i szukam po okolicznym OLX coś fajnego. Komp ma być dla brata, ale ze względu na to, że mam trochę kasy to wiem, że mogę przekroczyć jego budżet i np dopłacić z własnej kieszeni, a wziąć coś z jego kompa nowego. Głównie skłaniam się ku wymienia CPU, bo to tylko wydaje mi się, że stoi słabo u mnie. Aktualnie posiadam i5 4460. Możliwą wymianę mam na :

4590 - podobno prawie bez różnicy i nie warto zmieniać

Xeon E3-1265L v3 - uj go wie

intel pentium g3258 (tu tylko pytanie czy ten procesor ma racje bytu, bo super komp, ale procesora się boje, ze słaby, ale jak patrze na test to spoko)

AMD FX 6300 ( czy coś warty)

i5-4670k

 

Wymienione powyżej procesory pochodzą z komputerów jakie mogę kupić. Moim zdaniem bardzo opłaca się dołożyć do 4670k (nie będę podkręcał go). Nie wiem czy do xeona albo 4590 warto. Ewentualnie rady czy w ogóle te procesory są coś warte. Ja sam gram w wymagające gry, braciszek tylko cs go i fornite. Jeśli już bym chciał wziąć których z tych procesorów (jako zamianę, ze mu dam 4460, a sobie wezmę lepszy) to ile warto dopłacić i do którego? Z tego co widzę to ten FX oraz Pentium są spoko do tych 2 gier dla brata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zostały na placu boju 2:
https://www.olx.pl/oferta/komputer-i7-haswell-3-7ghz-8gb-ddr3-gtx-960-2gb-ssd-250gb-CID99-IDvjOCt.html
https://www.olx.pl/oferta/komputer-i5-gtx-770-8-gb-ram-CID99-IDvj3rl.html

Skłaniam się do tego drugiego. Sam w tej chwili mam takiego
I5 4460
GTX 970
8 GB RAM (2x2 +1x4)
Gigabyte GA-P85-D3
SSD Samsung Evo 250 GB
Zalman Z9 Plus

Moim planem jest kupić tego z xeonem, wsadzic sobie po prostu do niego moją 970, a mój aktualny (wtedy z podmieniona kartą) zostawić bratu. Jemu to różnicy nie zrobi, a mi się wydaje, że ten z aukcji ma stanowczo lepsze bebechy niż mój. Jedynie jak przetestować kompa, żeby się nie okazało, że wezmę go sobie na studia i za miesiąc wyjdzie, że coś jest nie tak i wtedy będę musiał kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...