Skocz do zawartości
siwyyy

Komputer do grania

Rekomendowane odpowiedzi

Składam dla syna 14 lat komputer, ostatnio wypadlem zupełnie z tematu. 

Ceny konkretnej nie podaje za to orientacyjne ceny podzespołów;

Zasilacz mam Seasonic Focus Plus Gold 550 W

Obudowa, Sharkoon tg5 rgb

Procesor, celuje w 8600k i delikatnie podkręcić, cooler Thermalright Macho Rev. B czy znajdę w tej cenie ok 200zl równie ciche i wydajne chłodzenie wodne? 

Płyta główna tu zdaje się na Was pod wspomniany procesor, do delikatnego podkręcania, koniecznie z rgb, raczej Asus, Gigabyte, lub MSI ze względu na ich systemy rgb... Cena ok 500-600zl

Pamięć pod ww. Części 700-800 zł (moze być z rgb, ale nie jest to konieczność)

Grafika celuje w EVGA 1070ti, ew 1080 z Niemiec 

Monitor no właśnie tu jest problem bo na g-Sync mnie nie stać budżet to ok 600zl za 24-27" FHD. Chyba że brać grafikę AMD i monitor z freesync? Warto? 

Peryferia wybierze sobie zainteresowany ;) 

 

Wszelkie uwagi mile widziane...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przedziale "średnio-budżetowym ! " jak najbardziej warto brać kartę z freesync :)

Monitory i TV z Freesync tańsze .... 

Osobiście wolę RX580 i monitor Freesync 75 Hz niż mój monitor i GTX1080 który miałem , miałem dziwny ghosting+ rwania obrazu i nie mogłem wymusić 75Hz z moim monitorem ... 

P.S. Wszytko zależy od założonego budżetu ... Może i G-Sync i nvidia działają lepiej , ale też kosztują więcej.

 

Najlepiej podaj max. budżet > wówczas można będzie lepiej dopasować części.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie budżet podałem do każdej części

Płyte już kupiłem, akurat MSI ma fajne promo "Smok wraca do szkoły" dodają Fife 18, mysz, listwę RGB i maskotkę... zawsze pare groszy wróci na sprzedaży :) 

Na monitor i kartę chcę przeznaczyć ok 2500zł 

Czekać na 2070 nie chcę, kompa mam zamiar w ciągu tygodnia max dwóch stawiać, a i cena nie będzie zachęcająca z początku :)

to 1080 to i tak uważam za b.dobrą kartę do FHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...