Skocz do zawartości
Adzio24

Jaki monitor kupić? 2K/IPS/VA G-SYNC ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym prosić o rade przy wyborze monitora. Zależy mi na:

  • Rozdzielczości 2K,
  • technologii G-Sync
  • przękątna min 27 cali 
  • i panelu IPS lub Va ( i tutaj chciałbym się dopytać która matryca byłaby lepsza i dlaczego)?

Cena max: 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to raczej IPS  w większości jeśli chodzi o monitory o tych parametrach...

 

https://www.morele.net/monitor-aoc-ag271qg-774630/

 

Przejrzyj troszkę recek. Sprawdź dział monitory na naszym forum.  Ogólnie IPS ma swoje wady jak słaba czerń, ale za to lepsze kolory i kepsze kąty. Co do VA to może i jakiejś już są, więc warto się rozejrzeć po sklepach i poczytać recki. 

 

Tu coś  znalazło na VA, ale 32 cale:

https://www.morele.net/komputery/monitory-i-akcesoria/monitory-komputerowe-523/,,,,,,,,0,,,,28249O991076,31361O1087832,28248O!1823/1/

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podłącze pod temat - zastanawiam się też nad 2k ale bez G-synca bo i tak w multi tego nie używa się więc wystarczy Free-sync myślę nad  iiyama GB2760QSU-B1 - obecnie posiadam ten sam model tego producenta tylko ze FULLHD ( G2730HSU-B1 )  - i tak sobię myślę czy jest sens na 2k zmieniac oczywiście bedzie sie to wiązało ze zmiana grafy i szykuję się nad RTX 2080Ti - myślę , że 2k  obsłuży wszystkie tytuły które będą mnie interesować ...

Obecna grafa to GTX 1060 6GB  Gigabyte Xtreme G1:)

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie testuje dopiero co podpięty LG 32GK850G-B i... bajka. G-sync robi robotę. Szczerze to nie spodziewałem się, że komfort grania AŻ tak się polepszy :) Dzięki za rade Devil. Monitor jak najbardziej cacy, bałem się tej matrycy VA, ale niepotrzebnie. Czerń i kontrast rewelacja, uruchomiłem te same tytuły co często ogrywałem i na matrycy VA, znacznie lepiej wszystko widać. 

Także, zakup udany :)

Edytowane przez Adzio24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...