Skocz do zawartości
krystianwoz

Laptop do obróbki zdjęć około 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

1) osoba prywatna, 25 lat. Na raty najlepiej 0%
2) system może być lub nie, mam system z uczelni
3) Matryca może być mniejsza około 13" potrzebuję aby był mobilny. W domu mam dodatkowy monitor.
4) wystarczy sam ssd. Bazę zdjęć planuję przenieść na dyski zewnętrzne podłączone do stacji dokującej.
5a) +/- 4000 zł, sprzęt nowy
5b) chciałbym pracować na laptopie przez około 4 lata,  będzie to jedyny i główny komputer. Obecnie siedzę na stacjonarce i3 4150, 8GB RAM, integra.
5c) Chcę kupić jak najszybciej. Promocja na komputer podany poniżej kończy sie 5 września z tego co się orientuję.
6) Jakość wykonania jest ważna, ponieważ chcę laptop zabierać na sesje zdjęciowe.
7) Matryca jak najlepsza, co najmniej FHD, bardzo dobre pokrycie sRGB.
8) W domu do obróbki zdjęć podpięty pod stację dokującą i dodatkowym monitorem. Na sesjach zdjęciowych. Na uczelni do notatek.
9) -
10) Programy to Adobe Ps i Lr - obróbka zdjęć i czasem bardzo prosta grafika 2D
13) osobiście skłaniam się ku  MICROSOFT Surface Pro. Jest teraz promocja za 3800 w wersji i5 8GB RAM 128SSD + klawiatura. Obawiam się 8GB RAM i niskonapięciowego procesora 7generacji. Kusi mnie bardzo dobra matryca oraz dotyk, dzięki któremu mógłbym robić notatki na studiach jak i pracować nad zdjęciami w Ps. Wygląd tego laptopa 2w1 też sprawia, że jestem skłonny go zakupić.
Czy w tej cenie dostanę coś lepszego? Używa ktoś to urządzenie ? Czy nadaje sie na główny komputer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, swiru napisał:

Jeśli jeszcze nie kupiłeś: https://www.morele.net/laptop-acer-spin-3-nx-gzrep-001-4901039/

Acer z dotykowym ekranem, i5 ósmej generacji, 8GB RAM, szybki dysk SSD M.2, matryca IPS.

Nie przekonuje mnie ten acer, kontrast moze i ok ale z tego co piszą jasność słaba w okolicach 220nitów, wszedzie plastik, slot SD wolny pod busem 2.0 i jeszcze podobno się ugina.

Tak wogóle to pisze bo mam bardzo podobne wymagania i też szukam jakiegoś mobilnego laptopa z jak najlepszym ekranem w okolicy 4000 zł. Niestety ale patrzac na rynek to takie konkretniejsze matryce zaczynają sie przy laptopach od 6k... 

Z tańszych z przekatna 13,3-14" znalazłem cos takiego Lenovo IdeaPad 320S-13IKBR może cie to zainteresuje. Nie ma wad takich jak acer, lepsza alu obudowa, jaśniejszy ekran około 300nitów, wyższy kontrast (mimo iż to matowa matryca), szybki slot na karte SD. Jednak niestety nie jest bez wad. Takie które mnie najbardziej zniechencają to brak możliwości poszerzenia/wymiany RAMu (wlutowane 8GB, może być mało i może się zepsuć...), screen flickering 200Hz przy jasności ekranu 99% lub niżej, przy jasności 100% ekran nie mruga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi Mi Notebook Air 13.3 https://www.x-kom.pl/p/438636-notebook-laptop-133-xiaomi-mi-notebook-air-133-i5-8250u-8gb-256-win10-mx150.html

  • Intel Core i5-8250U
  • Dysk SSD M.2 PCIe 256 GB
  • NVIDIA GeForce MX150
  • Ekran IPS
  • 8 GB (SO-DIMM DDR4, 2400MHz)
  • Aluminiowa obudowa
  • Podświetlana klawiatura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...