Skocz do zawartości
Wyku

Sony Vaio-Problem z W10 i SDD

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich użytkowników forum

Posiadam stary laptop Sony Vaio VGN-NW242F. Chciałem wymienić w nim stary już HDD na SDD i oddać rodzicom do przeglądania internetów.
SSD to kupiona na jakiejś promocji ADATA SP600.

Problemy pojawiły się już przy instalowaniu nowego Widnowsa. Przy bootowaniu z dvd windows chciał sterowaniki do napędu dvd których oczywiście nie mam więc postanowiłem bootować z pendrive.
Ku mojemu zdziwieniu znalałem możliwość bootowania z pendrive w biosie. Przy probubie zainstalowania windowsa, gdzieś pod końcem instalacja się zatrzymywała. Laptop reagował jakby nie było tam widnowsa.Uznałem że sprzęt ma jakieś problemy z pendrive.  Chciałem pójść na skróty, podpiąłem SDD do blaszaka bez przeszkód zainstalowałem z tego samego pendrive widnowsa 10 już z aktualizacjami itp. Podłączyłem SDD do laptopa i nawet wszystko działało jak trzeba, instalowałem potrzebne programy, tylko gdy wyłączyłem lapka i następnego dnia już nie mogłem poprawnie odpalić systemu. Wyskakiwał mi albo bluescreen albo odzyskiwanie systemu, czasem jeszcze jakieś inne problemy. Czy jest to spwodowane brakiem kompatybilności? Aktualizowałem BIOS i wszystkie sterowniki jakie znalazłem na stronie producenta. Czy może gdzieś popełniam błąd? Czy jest jakiś spsób by to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na HDD mam upgrade'owaną 10 i dodam że cały czas działa normalnie na HDD tylko odpala się kilka minut a czas reakcji jest zabójczy. Przez tą chwilę którą działał na SDD był wystarczająco responsywny do WWW. SSD tesowałem, skanowałem na drugim lapku i blaszaku, działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko "da rade". ;) Sprawdź, czy dasz radę z dvd zainstalować siódemkę na ten SSD w laptopie.

Aha i napis, jeszcze jakie masz w BIOS ustawienia dot. dysku i jakie mają wartości.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety skucha, dzieje się tak samo jak na 10, i z płyty i z pendrive, czasem nawet nie chce dzielić dysku na partycje, ewidentnie mi to wygląda na brak kompatybilności, nie wiem czy można coś z tym zrobić 
R1120Y4 - bios

Bios jak to w starym laptopie, bardzo ubogi w ustawienia więc mam co najwyżej external boot network boot i kolejność bootowania

Edytowane przez Wyku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...