Skocz do zawartości
FuckCaptcha

Dyski HGST na Allegro - proszę o radę

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić nowy dysk 3TB. Czytałem gdzieś, że HGST bije na głowę inne marki, jeśli chodzi o niezawodność. Na Allegro widzę takie oferty:

https://allegro.pl/kategoria/dyski-i-pamieci-przenosne-dyski-hdd-4476?string=hgst&sg=0&stan=nowe&offerTypeBuyNow=1&price_from=250&price_to=400&producent=HGST&order=p&bmatch=baseline-ele-1-4-0725&pojemnosc-dysku-od=3000&pojemnosc-dysku-do=3000

Ceny wydają się podejrzanie niskie. Na Newegg ceny Ultrastarów 7K4 zaczynają się od $80 (ok. 310 PLN).

Co mam o tym sądzić? Sprzedają "refurbished" jako nowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem taki HGST za pół darmo z masowej aukcji na allegro, tylko że laptopowy z dopiskiem "nowy" no i faktycznie był praktycznie "nowy"- miał przepracowane 7 godzin i w SMART wszystko grało. Prawdopodobnie wymontowany był z jakiegoś urządzenia nowego i od razu wymieniony na większy/lub ssd a ten hdd poleciał na allegro. Z tego co wiem działa już z rok bez problemów :D

Pytanie tylko ile godzin taki dysk może mieć przepracowane aby nadal można go było nazywać nowym x )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMART dysku nowego i licznik pracy to do 10 godzin potrafi pokazać (  są robione testy z końcową elektroniką a ta już liczy )

I kilka uruchomień. 

A najlepiej na allegro "nowy" WD  wyprodukowany w 2003 roku ( np WD160JB ) z zerowym smartem... widać że był zerowany smart i takiego to z daleka omijać ! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Czy myślicie, że warto zaryzykować?

EDIT: zapytałem trzech sprzedawców, czy dyski są objęte gwarancją producenta i wszyscy odpowiedzieli "nie".

Czy ktoś może polecić sklep, który sprzedaje dyski z taką gwarancją?

Edytowane przez FuckCaptcha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...