Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
FuckCaptcha

Dyski HGST na Allegro - proszę o radę

Polecane posty

Chcę kupić nowy dysk 3TB. Czytałem gdzieś, że HGST bije na głowę inne marki, jeśli chodzi o niezawodność. Na Allegro widzę takie oferty:

https://allegro.pl/kategoria/dyski-i-pamieci-przenosne-dyski-hdd-4476?string=hgst&sg=0&stan=nowe&offerTypeBuyNow=1&price_from=250&price_to=400&producent=HGST&order=p&bmatch=baseline-ele-1-4-0725&pojemnosc-dysku-od=3000&pojemnosc-dysku-do=3000

Ceny wydają się podejrzanie niskie. Na Newegg ceny Ultrastarów 7K4 zaczynają się od $80 (ok. 310 PLN).

Co mam o tym sądzić? Sprzedają "refurbished" jako nowe?

Kupujesz, zaglądasz w SMART i jak coś Ci się nie podoba odsyłasz, do 14 dni bez podawania przyczyny.

HGST Ultrastar to faktycznie klasy niezawodności i szybkości WD Gold.

Kiedyś kupiłem taki HGST za pół darmo z masowej aukcji na allegro, tylko że laptopowy z dopiskiem "nowy" no i faktycznie był praktycznie "nowy"- miał przepracowane 7 godzin i w SMART wszystko grało. Prawdopodobnie wymontowany był z jakiegoś urządzenia nowego i od razu wymieniony na większy/lub ssd a ten hdd poleciał na allegro. Z tego co wiem działa już z rok bez problemów :D

Pytanie tylko ile godzin taki dysk może mieć przepracowane aby nadal można go było nazywać nowym x )

SMART dysku nowego i licznik pracy to do 10 godzin potrafi pokazać (  są robione testy z końcową elektroniką a ta już liczy )

I kilka uruchomień. 

A najlepiej na allegro "nowy" WD  wyprodukowany w 2003 roku ( np WD160JB ) z zerowym smartem... widać że był zerowany smart i takiego to z daleka omijać ! 

Dzięki za odpowiedzi.

Czy myślicie, że warto zaryzykować?

EDIT: zapytałem trzech sprzedawców, czy dyski są objęte gwarancją producenta i wszyscy odpowiedzieli "nie".

Czy ktoś może polecić sklep, który sprzedaje dyski z taką gwarancją?

Edytowano przez FuckCaptcha

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.