Skocz do zawartości
oliveira

Wybór płyty pod Ryzena 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję zakup nowych podzespołów do kompa, zdecydowałem się już na CPU od AMD. I teraz sytuacja wygląda tak: wezmę Ryzena 2600 na początek, ale w planach mam zakup w przyszłości topowego modelu Zen2 bądź Zen2+ (o ile będą nadal na AM4 oczywiście). Jakieś lekkie OC wchodzi w grę, choć zdecydowanie chcę komputera używać, a nie wiecznie testować OC, więc podkręcanie raczej subtelne. Komputer ma służyć głównie do gier.

Więc biorąc pod uwagę przyszłościowy charakter mojej platformy, lepszy byłby chipset b450 czy x470 (czy one w ogóle różnią się czymś więcej poza liniami PCI?). Czy np. lepsza droższa b450 [np. ASUS ROG STRIX B450-F GAMING], czy tańsza x470 [MSI X470 GAMING PRO].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując Asus B450-F Gaming dostajesz to samo low-endowe VRM co prawie o połowę tańsza prime b450m-k. Dlatego nie warto tej płyty chyba że priorytet to karta dźwiękowa.

Lepszym wyborem będzie MSI B450 Pro Carbon AC. Patrząc na niską cenę MSI X470 Gaming Pro to strzelam że ma on to samo VRM i do tego nie ma Wifi. W skrócie X470 Gaming Pro wygląda na płytę dla nikogo, nikt tego nie kupuje bo mało infa o jej VRM w necie.

Póki co między B350 i X370 nie było żadnych różnic w kompatybilności nowych procków i obecnie pomiędzy B450 i X470 również różnic brak (jedyna różnica to SLI)

Jeśli na serio chciałbyś puszczać na tej płycie w przyszłości 12 rdzeniowe procki (albo inne lepsze niż 2700x) to aby być spokojnym celowałbym wyżej w minimum Asus X470 Prime Pro/ MSI X470 Pro Carbon. Chociaż jest szansa że pójdą na gorszych płytach -jak się im da nadmuch powietrza bezpośredni na radiator VRM ; )

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...