Jump to content
minek

Laptop się wyłączył i nie chce się włączyć

Recommended Posts

Cześć 

Korzystając dzisiaj z laptopa gdy zobaczyłem że bateria się naładowala odlaczylem go od zasilania i w tym momencie momentalnie się wyłączył wydając z siebie krótki cichy dźwięk. I teraz pojawia się problem. Gdy próbuję go włączyć świeci się tylko kontrolka że laptop jest włączony ale nic się nie dzieje. Wie może ktoś co się mogło stać i czy da radę to naprawić bez wizyty w serwisie? Model laptopa to Asus r540l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli nie włączy się ani z samej baterii, ani bateria+zasilacz, ani sam zasilacz bez baterii, to praktycznie laptop na części.

Zanieś do dobrego serwisu, ale tylko diagnostyka z wyceną. Zwykle kilkadziesiąt złotych.

Jeśli padł chipset, to przy tego wieku laptopie i tej wartości daruj sobie reballing BGA. Zwykle nie na długo pomaga, a kosztuje 400-600zł.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 godziny temu, smogo napisał:

Nic się nie dzieje - czy to znaczy, że żadna z pozostałych diod nie miga i że kompletnie nic nie słychać z wnętrza?

 

Przy okazji spróbuj jeszcze raz podpiąć go kablem i wtedy włączyć. 

W laptopie są tylko dwie diody. Jedna w kształcie żarówki która po kliknięciu przeze mnie przycisku power zaczyna się świecić i przestaje dopiero po dłuższym przytrzymaniu przycisku power a druga jest od ładowania baterii. Z wnętrza słychać tylko bardzo cichy odgłos (taki jakby pisk) słyszalny cały czas gdy dioda żarówki się świeci i tylko po przyłożeniu ucha do laptopa. Dłuższe przytrzymanie powera powoduje tylko ze dioda po jakimś czasie gaśnie. Zaraz spróbuję wyjąć baterie bo jest ona zabudowana i dam znać czy coś to dało 

Edited by minek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj, piszczeć ci może cewka od przetwornicy głównej 3.3/5V troszkę się nie zgadzam z kolegą wyżej że reball 400/600 zł. Reballing w profesjonalnym serwisie to 150 zł na życzenie klienta , wymiana hybrydy to koszt układu + 150 wlut. Co do objawów opisanych w 1 poście jeszcze bym nie stawiał na chipset . Przyczyn może być co najmniej kilka w tym modelu np: zawartość bios, kwarc, uszkodzona przetwornica itd. Oddaj do dobrego serwisu na prawdziwą diagnostykę nie tam gdzie tylko potrafią mobo wymienić. Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.