Skocz do zawartości
HANSVONN

Acer Nitro 5 NH.Q3LEP.001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Z racji tego, że nie udało mi się znaleźć identycznego jak ten wątku to postanowiłem, że będę chyba tym pierwszym, który go tutaj założy.

Mam do Was pytanie, a właściwie 2 pytanka. Pierwsze - czy do [url=https://www.morele.net/laptop-acer-nitro-5-nh-q3lep-001-4140544/]TEGO[/url] modelu laptopa jest wolny slot na SSD i możliwość zrobienia HDD+SSD czy raczej musiałbym bawić się w kombinowanie i tzw. ''replace'' dysku HDD na SSD? I pytanie drugie - jaki SSD do tego laptopa z półki ''250/256GB'' mi polecacie żeby pasował i żeby wszystko ładnie weszło? Nie chcę więcej ani też mniej, 250/256 jest dla mnie optymalne.

Chcę doradzić się Was, ponieważ moja wiedza w tego typu tematach jest dość okrojona, a zdaję sobie z tego sprawę, że na tym forum są ludzie, którzy będą mi w stanie coś doradzić. Wolę uniknąć sytuacji, w której kupię jakiegoś fajnego SSD od Samsunga, a potem się okaże, że np. nie pasuje rozmiarowo.

Za pomoc będę bardzo wdzięczny.

Edytowane przez HANSVONN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lapek ma złącze M.2 z tego co widzę na X-kom .

Z dobrych SSD 240-256 Gb ( ew. 275GB jak brać pod uwagę starsze Cruciale MX300 ) masz Cruciala MX500 , Samsunga 850 / 860 EVO , A-Data SU800 .

Ew. jakiś dysk z protokołem NVMe - A-Data SX6000 / SX8200 , Plextor M8/M9 - PeGN albo dołożyć do Samsunga 960/970 EVO .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, reyden napisał:

Lapek ma złącze M.2 z tego co widzę na X-kom .

Z dobrych SSD 240-256 Gb ( ew. 275GB jak brać pod uwagę starsze Cruciale MX300 ) masz Cruciala MX500 , Samsunga 850 / 860 EVO , A-Data SU800 .

Ew. jakiś dysk z protokołem NVMe - A-Data SX6000 / SX8200 , Plextor M8/M9 - PeGN albo dołożyć do Samsunga 960/970 EVO .

A taki by się do tego laptopa nadał? Jak sądzisz? Nie byłoby problemu z dopasowaniem go?

https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-xpg-sx6000-256gb-pcie-x2-nvme-asx6000np-256gt-c-979367/?gclid=CjwKCAjwoMPcBRAWEiwAiAqZh_B-jNihkVdF-wv0G-mnr-pGabnJbUoOLVhA_dlJeGztx-2QUYW1ChoC05wQAvD_BwE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, reyden napisał:

Dołóż do modelu SX8200 , zdecydowanie większy zapis i odczyt , a dysk raptem ~40 zł droższy

https://www.x-kom.pl/p/421186-dysk-ssd-adata-240gb-m2-pcie-xpg-sx8200.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

W takim razie biorę tego.

Edytowane przez HANSVONN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...