Skocz do zawartości
Alius

pomoc w wyborze monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Poszukuję 2 monitora do posiadanego aktualnie LG W2753V 27'.
Zastosowanie: gry (głównie MMO) oraz filmy
Rozdzielność: myślę nad 2560 x 1440 
Odświeżanie: dobrzy gdyby było powyżej 60Hz,
Posiadam kartę graficzną GTX 1070 więc chyba warto monitor z G-sync. Czy nie jest to warte ceny ?
27'
Widełki: 1-2k

Widełki dość szerokie, wszystko zależy od stosunku jakości do ceny. 
Możecie pomóc i zasugerować jakiś dobry wybór? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o 75Hz. Czyli G-sync odpada. 

Jakiej matrycy szukać? Wszyscy polecają IPS. Taka najlepiej sprawi się przy graniu i filmach? Nie gram w fpsy. 

Znalazłem kilka ciekawych ale różne matryce właśnie maja.

https://www.x-kom.pl/p/421882-monitor-led-27-289-msi-optix-mag27cq-curved-czarny.html

https://www.morele.net/monitor-iiyama-g-master-red-eagle-gb2760qsu-977449/?gclid=Cj0KCQjwidPcBRCGARIsALM--eOFhX7Px8Q_39fqTyvx6GhZrnVBnZv7Nd6FkIBtVNC39k7fOC08wJoaAtB1EALw_wcB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta raczej nie uciągnie gier w 4K. Ale aż szkoda nie skorzystać z takiej okazji. Tani monitor. 

Takie pytanie czy na monitorze 4k/WQHD grając w full HD albo oglądając filmy fullhd bedzie pogorszenie jakosci w stosunku do odtwarzania tego samego na monitorach natywnie fullhd ?

Edytowane przez Alius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2018 o 01:59, FxJ napisał:

Tak.

Nie grasz w FPS-y to odpuść sobie TN i VA.

Co za bzdury pleciesz... o ile TN to tylko do fps moze sie nadawac, to VA i pochodne to wg. mnie najlesze wyjscie do filmow/gier. Duzy kontrast jest tu ogromnym plusem. Na ips czarne obszary to ciemnosiwa plama na ktorej nic nie widac praktycznie. Chyba, ze ustawisz ips podswietlenie na 100%, ale wtedy wypala oczy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Małpożer napisał:

Na ips czarne obszary to ciemnosiwa plama na ktorej nic nie widac praktycznie.

Jeśli jest siwa plama zamiast czarnego, to wynika ze słabego kontrastu, w połączeniu z wysoką jasnością. Jednak co do kontrastu, to są IPS z kontrastem ~1500:1 (a nawet w jednym laptopie z IPS PurePC zmierzyło 1600:1) jak i takie, które mają kontrast nawet 2x gorszy. Także siwa plama to może na modelach z kontrastem 700-800:1.

Natomiast jeśli nic nie widać na tym szarym, to oznacza złe wysterowanie matrycy/rozkalibrowanie ekranu (np. gamma ponad 2.4 itp. anomalie) i typ matrycy nie ma tu wiele do gadania, bo zbicie detali w cieniach może występować na spapranych VA, IPS, TN, a nawet OLED (słynne TV OLED pierwszej generacji od LG na to cierpiały).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki kontrast ma moj IPS, ale na min podswietleniu w nocy wypala oczy. Bez wzgledu na ustawienia (max, min podswietlenie, kontrasty itd) w ciemnych scenach praktycznie nic nie widac :/ Za to najtansza z najtanszych VA w robocie zjada moj monitor na dzien dobry. IPS sa dobre tylko do jasnego pomieszczenia i jak nie zalezy Ci za bardzo na czerni i nie wmowisz mi, ze nawet taki z 1600:1 cos tu zmienia. Ja szczerze chetnie sie pozbede monitora co mam teraz i przesiade na VA, tylko nic sensownego z VA 4K i 100hz nie ma. Pomijam te gnioty po 10k z kompresja sygnalu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Małpożer napisał:

Nie wiem jaki kontrast ma moj IPS, ale na min podswietleniu w nocy wypala oczy.

To znaczy, że ma wąski zakres regulacji podświetlenia (np. 100cd przy minimalnym ustawieniu jasności na 0%) - tutaj również winny nie jest typ matrycy (VA/TN też by się takie znalazło).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisalem, ze typ matrycy jest tu winny, ale IPS traci swoje plusy wraz ze zmniejszaniem podswietlenia. Nie powiesz mi chyba, ze tak nie jest? One sa dobre jak siedzisz w jasnym pomieszczeniu. Ale jak juz po nocach chcesz posiedziesz to albo masz baaardzo maly kontrast albo wypalane oczy i zapalenie spojowek po kilku godzinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zmniejszasz jasność podświetlenia, to kontrast nie maleje. Także jak może być bardzo mały kontrast kiedy siedzisz po nocach? - chyba tylko w przypadku, kiedy jest kiepska regulacja jasności podświetlenia w dół zakresu i trzeba dodatkowo ciąć jasność nastawą kontrastu, by nie raziło.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...