Skocz do zawartości
d100495

RIP GTX680: przeszczep nowej karty do starego pacjenta - Co kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałem się z wami podzielić na wstępie smutną wiadomością - mój GTX 680 2GB w wersji Windforce od Gigabyte właśnie sobie umar :<. Sypie artefaktami i chyba nie da rady go już uratować - mam w planach tymczasowo potraktować go opalarką, żeby posłużył jeszcze kilka dni.

Dlatego też zwracam się do was z prośbą o doradzenie mi, jaka aktualnie dostępna karta w granicach 800-900zł byłaby najlepszym organem do przeszczepu dla mojego wysłużonego blaszaka z takimi parametrami:

RAM: Corsair DDR3 8GB(2x4GB) 1866MHz Vengeance Low Profile CL9

Obudowa: Fractal Design Define R3 Black Pearl

Zasilacz: be quiet! STRAIGHT POWER E3-CM 680W

Procesor: Intel Core i7 2600k LGA1155 BOX

Grafika: Gigabyte Geforce GTX680 2GB DDR5 - RIP przyjacielu ;<<

Płyta główna: Asrock Z77 Extreme6 Intel LGA1155

Chłodzenie CPU: Noctua NH-D15

 

Myślałem nad:

Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 (128 Bit) (GV-N105TOC-4GD) - za 770zł

ASUS GeForce GTX 1060 Phoenix 3GB GDDR5 - za 900zł


Macie jakieś inne propozycje ? Jest sens pakować się jeszcze w jakieś starsze GPU ?


PS. Już jakiś czas temu chciałem dokupić kilka kości RAM-u, tylko problem jest taki, że muszą mieć one podobną wysokość do tych, których aktualnie używam z racji wielkiego radiatora od CPU. Jeżeli macie w tej kwestii jakieś propozycje, to też chętnie się zasugeruję.

Zastanawiam się czy brać pod uwagę też używane karty z serii 10XX ? Jak to jest teraz z kopaniem coinów na nich ?


Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Edytowane przez d100495

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba GTX-y będą dobrym wyborem , 1050Ti ma więcej VRAM ale 1060 3GB będzie szybsza .

Procek powinien jeszcze ogarnąć te karty , szczególnie jak jest po OC .

Co do ramu - nie jestem pewien ale chyna inne Corsairy serii Vengance LPX mają tą samą wysokość .

Co do używek serii 1xxx , na Pascalach były kopane krytowaluty , choć nie BTC , musiał byś dobrze poszukać aby nie trafić na kartę katowaną w koparce .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo pisać, im lepsza karta tym lepiej :] Prockiem to się można przejmować, jak ma się kasę na jego upgrade, lepsza karta zawsze da Ci lepsze osiągi, najwyżej będzie 5% słabsza w porównaniu z zestawem z lepszym procesorem. Używane też warto brać, byle żeby na gwarancji były. Tych koparkowych też nie ma co na siłę omijać, masz np. jeszcze gwarancji na 2 lata i jesteś zabezpieczony.

Edytowane przez Firedash
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że procek będzie wąskim gardłem dla tego 1060 ? Nie wiem w sumie na podstawie czego się to określa, ale chętnie bym trochę dołożył do tego GTXa 1060 z wyższym taktowaniem. 


Tylko jeżeli wyższe taktowanie nie będzie odczuwalne z racji ograniczeń nakładanych przez procesor, to chyba jednak zdecyduję się na 1050Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...