Skocz do zawartości
PolandMET

Zestaw DEMO MASAKRA za 10 000zl chłodzony cieczą

Rekomendowane odpowiedzi

Cze
Bede składał kompa chlodzonego ciecza (nie woda, nie olejem) w pełnym zanurzeniu. Komp ma byc w zamyśle innowacyjny, wymiatający i starczyc na 10lat. Wydajnosciowo w odniesieniu do tego co mam to bedzie i tak kosmos wiec cyferki w benchmarkach mnie nie interesuja. Tak jak przy kompie z podpisu, ktory tez byl swego czasu dosc niezwykły konstrukcyjnie, sam MOD bedzie kosztowal sporo pieniedzy i roboty. Tylko zeby go zrobic potrzebuje platformy do jego zaprojektowania w 3D, czesciowo bedzie uzyty druk 3D.  Niestety moj Xeon sie nie nadaje. W Autodesc Fusion 360 komp dostaje padaki. Więc albo kupie jakis komputerek z i5 za 1500zl albo zaczne juz skupowac elementy docelowe.

Jedno co jest pewne, to ze będzie to AMD Threadripper. Procesor wygląda zajebiscie i o to chodzi, ponieważ bedzie sobie siedział i przykuwał wzrok :D Wiem wiem, co powiecie ze sie urwałem z choinki ale  to nie komp do grania dla Mariuszka na komunie tylko komp ktory ma zrealizowac moją wizje. To ma byc Tesla wśród aut spalinowych. Procesor bedzie goły, zanuzony w cieczy wiec sami rozumiecie ze to monstrum swietnie sie do tego nadaje.

AMD RYZEN THREADRIPPER 1900X, S TR4, 8 Core, 16 Th 1500zl
MSI X399 GAMING PRO CARBON AC 8DDR4 USB3/M.2/RAID 1500zl
Gigabyte X399 AORUS Gaming 7                                                        1500zl
Pamięć Corsair Vengeance DDR4 32GB 3200MHz 2x16GB 1600zl

Grafike narazie nie wiem jaka, na dzin dzisiejszy to moge wlozyc swoje GTX 660, zwisa mi to, w GTA9 nie gram. Chyba sie starzeje bo jakos mi sie juz nie chce  :D
Dyski SSD po 500GB, narazie chyba kupie jeszcze Crusial MX500 SATAIII i bedzie pod system i do edycji video a potem sie dokupi jakis M2

Do czego ten komp ma byc poza tym ze ma zadziwiac ? No coz, do neta,  Youtuba , Edycja video, jakies gry, facebook :D Po prostu zestaw domowy na 10lat.  Moj BLUE&RED wlasnie skonczył 9 lat wiec pora na niego.
Proszę Was o konstryktywne rady co wybrac, ew. czy w ciagu najblizszych 6 miesiecy cos sie nowego pojawi (np. Threadripper II) i warto poczekac. Nie spieszy mi sie, nic mnie nie goni, kase mam, ale lubie wydawac rozsadnie, a nie ze musze miec jakies najnowsze GTX2090Ti za 5000zl.

No to sie teraz zacznie :D Uszanowanie .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PolandMET napisał:

Bede składał kompa chlodzonego ciecza (nie woda, nie olejem) w pełnym zanurzeniu.

A czym to będzie chłodzone?

1 godzinę temu, sdfl napisał:

zajebiscie.

zwisa mi to.

Po co ten post? Jak ci to zwisa, to wypier.... z tego tematu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż zadanie trudne ale jak srasz kasą to da się to ogarnąć [bo te 10 koła to chyba na waciki]

na początek zacznij od systemu chłodzenia - bo podzespoły kompa to sprawa wtórna

potrzebny w pierwszej kolejności olej który szybko by odbierał ciepło i nie śmierdział przy skwierczeniu - słonecznikowy raczej się nie nada może oliwa z pierwszego tłoczenia?

 

ogólnie autor ma fajne marzenie a jako plus zawsze będzie mógł sobie  frytki zrobić 

 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PolandMET napisał:

Cze
Bede składał kompa 

Tylko zeby go zrobic potrzebuje platformy do jego zaprojektowania w 3D, czesciowo bedzie uzyty druk 3D.  

 tylko komp ktory ma zrealizowac moją wizje.
No to sie teraz zacznie :D Uszanowanie .

i tu masz rację

a teraz doczytałem że nie woda i nie olej - czyli niby co - ciekły azot?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tesel napisał:

potrzebny w pierwszej kolejności olej który szybko by odbierał ciepło i nie śmierdział przy skwierczeniu - słonecznikowy raczej się nie nada może oliwa z pierwszego tłoczenia?

No tylko autor w pierwszym zdaniu napisał, że nie zamierza ani wodą ani olejem tego chłodzić. :) Ciekaw jestem czym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że chodzi o coś takiego:

https://www.3m.com/3M/en_US/company-us/all-3m-products/~/3M-Novec-7100-Engineered-Fluid/?N=5002385+3290667247&rt=rud

Lub takie coś:

https://www.3m.com/3M/en_US/company-us/all-3m-products/~/3M-Novec-649-Engineered-Fluid/?N=5002385+8709350+3290667401&preselect=8709318+8710710+8717595+8734647+8745514&rt=rud

 

I obejdzie się bez oleju transformatorowego a chłodzenie będzie polegało na zmianie fazy z ciekłej w gazową na chłodzonym elemencie. Tak zwane chłodzenie dwu fazowe.

Edytowane przez XantiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, XantiO napisał:

A ja myślę, że chodzi o coś takiego:

https://www.3m.com/3M/en_US/company-us/all-3m-products/~/3M-Novec-7100-Engineered-Fluid/?N=5002385+3290667247&rt=rud

Lub takie coś:

https://www.3m.com/3M/en_US/company-us/all-3m-products/~/3M-Novec-649-Engineered-Fluid/?N=5002385+8709350+3290667401&preselect=8709318+8710710+8717595+8734647+8745514&rt=rud

 

I obejdzie się bez oleju transformatorowego a chłodzenie będzie polegało na zmianie fazy z ciekłej w gazową na chłodzonym elemencie. Tak zwane chłodzenie dwu fazowe.

Dokładnie to, tylko Novec 7200 bo ma 71*C wrzenie. Ja juz o tym myslalem z 8 lat temu ale niestety nie wiedzialem jak to zrobic i nie mialem dostepu do Noveca. Teraz da sie go kupic w polsce, taka butelka 4L koszci ze 2000zl i wazy 5kg bo jest ciezsza od wody i bardzo lotna. Dlatego wszelkie wyprowadzenia kabli musza byc hermetyczne. Musi byc jakas chlodnica z osobnym obiegiem do skraplania Noveca. Ogolnie projekt kosmos.

Niestety w zeszlym roku jakis pimpuś zrobil to samo i zrobil furore na targach. Ale on poszedl po latwiznie, uszczelnil obudowe i se zalal. Inwencji tworczej w tym moze  10%.

Teraz sobie wyobraź Threadrippera na tej płycie :D  Czyz to nie bedzie piekne ?

Mig29 kliknij se w linka w podpisie do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak mozna tylko kto by chcial sobie fifrac kompa olejem :D Przeciez to jest nie do wyczyszczenia potem, chyba ze w 10L isopropanolu. Pomysl lepszy niz standardowe WC i te wszystkie pompki, rurki, bloki ale niestety wykonanie beeee. Choc zapewne dzialalo mu to bardzo wydajnie. No i akwarium pewnie za 30zl bylo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co to zrobił to der8auer czyli dosyć znany overclocker z niemiec. Warto obejrzeć jego kanał na YT:

https://www.youtube.com/user/der8auer

Nie mniej wydaje mi się, że niższa temperatura wrzenia powinna być lepsza bo szybciej zajdzie przemiana fazowa a co za tym idzie przy niższej temperaturze dojdzie do odbierania energi z nagrzewającego się miejsca. Co do szczelnej obódowy to nie powinno być zbyt dużego problemu z tym. Do dostania są spokojnie hermetyczne przepusty kablowe bądź specjalistyczne złącza.

 

I ogólnie takie rozwiązanie jest bardzo fajne bo chłodzi wszystkie komponenty w tym sekcje zasilania na płycie głównej a to powinno dać dosyć fajne możliwości OC.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, XantiO napisał:

Ten co to zrobił to der8auer czyli dosyć znany overclocker z niemiec. Warto obejrzeć jego kanał na YT:

https://www.youtube.com/user/der8auer

Nie mniej wydaje mi się, że niższa temperatura wrzenia powinna być lepsza bo szybciej zajdzie przemiana fazowa a co za tym idzie przy niższej temperaturze dojdzie do odbierania energi z nagrzewającego się miejsca. Co do szczelnej obódowy to nie powinno być zbyt dużego problemu z tym. Do dostania są spokojnie hermetyczne przepusty kablowe bądź specjalistyczne złącza.

 

I ogólnie takie rozwiązanie jest bardzo fajne bo chłodzi wszystkie komponenty w tym sekcje zasilania na płycie głównej a to powinno dać dosyć fajne możliwości OC.

 

Poza oczywistą zaletą wizualną takiego rozwiazania, nie mamy problemow z przeciekami i omija nas kupowanie dziesiatkow elementow do poprowadzenia chlodziwa ktore w sumie też są drogie (taki blok full cover na GPU to ze 100$ jak nic albo i 200). Poza tym jestem zdania ze to, co sie robi w dziedzinie WC stanelo w miejscu. Jedyną rewolucję jaką zaobserwowałem od czasu robienia swojego moda, to to, ze zamiast niełamliwych węży znanych marek zaczeto uzywac rurek z plexi. Ale to tylko dlatego ze producenci zaczeli wypuszczac do nich złączki. Jak 9 lat temu robilem moda to jedyna zlaczka do rurek to byla taka zeby podpiąć karty w SLI między sobą. Wiadomo tam jest ze 3cm odleglosc wiec nie zabardzo jest co tam wlozyc. I własnie mam takie cos u siebie miedzy blokiem CPU a mostkiem. Ot i od tego czasu nic. Acha, no jeszcze przyszlo RGB dla Januszów. Jak ogladam te wszytkie demo mody z WC to sa śliczne ale to wziąż to samo wałkowane na okrągło. NUDA.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze Panowie, 
Pomalu chce zaczac cos składac.
Wstepnie bede bral 

Gigabyte X399 AORUS Gaming 7
AMD Ryzen Threadripper 1900X lub 1920X bo nie chce mi sie czekac na te II generacji pol roku czy kiedy one wyjda

Tylko sie zastanawiam jaki zasilacz do tego wziasc dobry ? Jakies propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...