Skocz do zawartości
Fatum

Komputer do gier [5000zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Po 5 latach niestety albo stety padła mi karta graficzna. Jako, że mój dotychczasowy sprzęt jest już trochę przestarzały postanowiłem kupić sobie nowy sprzęt. Do wydania mam maksymalnie 5000 zł. Jako, że nowy PC ma być przeznaczony do grania w najnowsze gry i żyć jak najdłużej, to myślałem mniej więcej o takim sprzęcie:

Procesor: Intel i5 8400
Chłodzenie: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
RAM: 16 GB
Karta graficzna: GTX 1070
Dysk twardy: minimum 1 TB
Obudowa: SilentiumPC Armis AR7 lub be quiet! Pure Base 600

Jak można zauważyć nie wymieniłem ani płyty głównej, ani ssd, ani zasilacza. Co do płyty głównej i zasilacza to powiem, że się kompletnie na tej tematyce nie znam, więc proszę o pomoc. Jeśli chodzi o ssd to będzie brany z mojego dotychczasowego komputera. W przypadku obudowy opcja z oknem jest opcjonalna, najbardziej interesuje mnie żeby włącznik, reset i usb były z przodu obudowy i żeby można w przyszłości dołożyć napęd DVD.

Jeśli chodzi o kartę graficzną to zastanawiałem się również nad 1070 Ti oraz 1080. Zastanawiam się tylko czy wzrost o te kilkanaście fps'ów jest wart swojej ceny.

Dodam, że nie interesuje mnie żadne podkręcanie.

Za góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...