Skocz do zawartości
Adzio24

Nowy PC | Czy warto czekać na Intel 9th gen?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym jednocześnie przedstawić mój obecny zestaw, który mam zamiar kupić jak i poradzić się czy jednak się jeszcze wstrzymać i poczekać z zakupem do 9th gen Intela.

  • CPU: Intel Core i7 8700k
  • MOBO: ASRock Intel Z370 Taichi Coffee Lake ATX Motherboard]
  • SSD: 1TB Samsung 860 EVO
  • PSU: 750W EVGA SuperNOVA 750 G3
  • RAM: Hyperx DDR4 Predator 3600Mhz CL17 2x8GB
  • GPU: MSI GTX 1070TI 8GB (juz posiadam)
  • COOLING: Albo myślę nad Be quiet Dark rock pro 4 albo Cryorig r1 ultimate ( Tutaj jednak może być problem z wysokością pamięci RAM)
  • BUDA: no to już dawno miałem upatrzonego Fractala Define R6

I teraz pytanie czy poczekać na 9th gen Intela i płyty Z390 czy kupić 8th gen ? Dzisiaj przeczytałem kiedyś, że wyciekły nieoficajlne testy i 9th nie urywa wydajnością w porównaniu do 8th gen.

Tak samo zastanawiam się czy Taki mocny zasilacz warto brać ( Dodam, że będę miał dwa monitory + kręcony procek w przyszłości)

Edytowane przez Adzio24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak na prawdę 9 generacja ( rozbraja mnie to nazewnictwo - od strony archi to od czasów Skylake czyli G6 w zasadzie się nic nie zmieniło , trochę lepsze iGPU i dodane kolejne rdzenie , tudzież inne kosmetyczne zmiany ) niczym nie miała się róznić od G8 , wydajnościowo ma być to samo , procki mają dostać lutowany IHS i ma się pojawić I7/I9 8C .

Całość ma wg. plotek działać na Z370 , jedyne na co warto czekać to właśnie lutowany IHS , skoro bierzesz procka do OC

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekać warto tym bardziej, że nowe cpu już tuz za rogiem, chociaż tak jak piszę reyden, szału na pewno nie będzie. Jeżeli chcesz kupić 8700K to wybierz inną plytę główną, taichi ma problem z temperaturami, coś tam skopali. Weź extreme 4 albo k6. Ramy wybierz 3200mhz cl14 najlepszy wybór na chwilę obecną.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe 2 rdzenie zawsze się przydadzą. Problem w tym, że nie każda gra z tego skorzysta, więc najrozsądniej jest, albo brać teraz, albo z początkiem stycznia. Im bliżej okresu świątecznego tym niby te ceny idą w górę, ale nie jestem pewien czy to ma takie znaczenie co kiedyś. Są kraje co jednak częściej na gwiazdkę  kupuje się konsole   niż PC. Tak więc ta teoria o podwyżkach cen to chyba siedzi tylko w głowach naszych kochanych Januszów sprzedawców znanych sieci sklepów w Polsce. Oni to lubią sztucznie podnosić ceny.  i7 8700K spokojnie Ci starczy. Podkręcisz go do tych 4.8 ghz np i będziesz miał 6 mocnych rdzeni. Albo styczeń-luty 2019 z i7 9700K. Widzę że masz GTX 1070Ti. To myślę, że z tą kartą spokojnie możesz poczekać do następnej generacji GPU. A może AMD coś zaoferuje.. ? No cóż zobaczymy ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedawno zauważyłem, że w przeciągu miesiąca cena 8700k wzrosła o jakieś 200zł. Już od dawna śledzę ceny,  hmm generalnie chciałem kupić komputer na listopad aby móc ograć takie tytuły jak Tomb Raider, BFV i nowy Assassin's Creed. Więc będe się musiał zastanowić.

Myślę, też czy by nie poczekać na Black Friday :)

Edytowane przez Adzio24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak chcesz ograć te gry to kup teraz jakiś i7 8700K, a w zasadzie to brałbym i nawet i5 8600K, bo też dobry do gier i tańszy. A przy tej karcie 1070Ti będzie w sam raz i może starczy na jakiś czas. Ja tam mam zamiar grać na tym procku co mam w tego Tomb Raider'a,   a mam 6700K z 4 rdzeniami tylko.   Wiadomo, że czasem mocny procek jest ważny, ale nie zawsze.  Głównie jak się gra w rozdzielczości 4K. Wtedy niestety trzeba dokonać cięć w ustawieniach, ale że w ostatniego TR'a grałem w 4K ze wszystkim praktycznie na Ultra/VeryHIGH, oprócz tekstur, które były na High i grałem sobie spokojne z FPS'em na poziomie 40-50 klatek, ze spadkami do 32 czasem. Nie jest to rewelacja, ale liczę że pogram na ustawieniach HIGH i wiem, że i tak będzie wyglądać ładnie. Nie dam grubo ponad 5000 zł za 2080Ti, bo jeszcze troszkę tego mózgu mi zostało. 

Edytowane przez Devil
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...