Skocz do zawartości
Dziks

Ryzen 3 2200G

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Postanowilem odswiezyc starego blaszaka i zbudowac cos na bazie Ryzena 3 2200G. Znalazlem juz chyba mobo: ASRock B450M Pro4. Teraz musze dobrac RAM ale to juz mnie przerasta... Komputer jak widzicie jest budzetowy, wiec i RAM powinien byc odpowiednio dopasowany. Dla tego mysle o 8GB (2x4GB) i 3000MHz. Wyczytalem, ze APU potrzebuje szybkiej pamieci, wiec wole dolozyc do MHz niz 16GB. Osobnej grafiki nie planuje.

Podpowiedzcie prosze, jaka pamiec RAM najlepiej sie tu sprawdzi. Tu jest lista rekomendowanych przez ASRock kosci.

PATRIOT Viper 4, 8.0GB (PV48G300C6K)?

HyperX Predator (2x, 4GB, DDR4-3000, DIMM 288)?

Inne do 400zl?

 

Pzdr,

Maciek

 

Edytowane przez Dziks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu jest stary topic, w ktorym skladalem wspomnianego blaszaka :)

  • Procesor AMD Phenom II X4 945 s.AM3 
  • Płyta główna Asus M4A88TD-M EVO/USB3 AMD880G s.AM3 mATX
  • Chłodzenie procesora Zalman CNPS 10X PERFORMA
  • Pamięć RAM  2x4GB
  • Karta graficzna ASUS HD5770 1GB 128bit PCI-E DDR5 CuCore
  • Dysk Twardy WD WD1002FAEX 1TB sATA III 64MB
  • SSD OCZ-VERTEX4 128GB
  • Zasilacz Corsair VX550W
  • Obudowa Antec mini P180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluszna uwaga, moze rzeczywiscie poczekam na porownania Ryzen 3 2200G vs Athlon 200GE. 

Moj stary sprzet cos szwankuje, dla tego chce wymienic tych pare czesci. Gry jakie bede odpalac, to co najwyzej Minecraft lub jakeis stare dobre typu X3:AP. Poza tym AMD obiecuje wspierac AM4 jeszcze przez pare lat, wiec licze tez, ze na tej plycie glownej bede mogl w przyszlosci zainstalowac cos mocniejszego. 

Edytowane przez Dziks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Mikelos said:

Z tą płytą co wybrałeś i 2200g działają bezproblemowo u mnie pamięci jak w linku puszczone na 3200 z cl16. 

to swietna informacja :) jak bym je kupil, to wiem do kogo sie zglosic o porady co do OC ;)

Edytowane przez Dziks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, sdfl said:

chcesz kupic budzetowe APU? hmm moze bedziesz zainteresowany tym procesorem, sprzedaz rusza za tydzien

Poczytalem o tym Athlon 220GE i choc ma byc zdecydowanie tanszy od 2200G, to prawdopodobnie bedzie tak samo od niego gorszy. Mniej rdzeni, slabsza grafika (Vega 3 vs 8), zablokowany mnoznik... to juz zbyt duzy downgrade. 2200G, to dla mnie minimum z minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec komputer odswiezony! Nie jestem specem IT, ale wybebeszenie starej obudowy i instalacja nowych czesci przeszla bezproblemowo. Co mnie rownie milo zaskoczylo, to to ze komputer zadzialal na starym systemie! Ubintu ruszyl jak gdyby nigdy nic, a Win10 musial sie chwile pokonfigurowac i musialm dograc nowe drivery do grafiki, ale tez zaskoczyl. Konfiguracja biosu byla niezbedna, bo APU i RAM dzialaly w jakis dziwnych konfiguracjach, ale jedno zerkniecie w googla i wszytko bylo jasne. Teraz jakies tesy wydajnosci i stabilnosci nowej platformy, a w niedalekiej przyszlosci OC i testy porownawcze :)

  • Procesor AMD Ryzen 3 2200G
  • Płyta główna ASRock B450M Pro4  mATX
  • Pamięć RAM  Corsair Vengeance LPX (2x, 8GB, DDR4-3000, DIMM 288, CL15)
  • SSD OCZ-VERTEX4 128GB + WD WD1002FAEX 1TB sATA III 64MB
  • Zasilacz Corsair VX550W
  • Obudowa Antec mini P180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...