Skocz do zawartości
Macen11

Grzanie się komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie bo niedawno składali mi komputer, obudowa be quiet dark base 700 z oknem i chłodnienie procesora be quiet dark rock 4 pro i na procku i7 8700k i tu pytanie bo się na tym za bardzo nie znam czy jest to normalne ze podczas gry w full HD gdzie 1080ti się nudzi to procesor się grzeje do tego stopnia ze be quiet dark rock 4 pro odprowadza ciepło w taki sposób ze słychać go z pokoju na przysłowiowy "korytarz" i obudowa w zasadzie szyba od strony chłodzenia jest aż gorąca, czy to normalne? mnie się wydaje ze jak bym grał w 4k to mogło by takie zjawisko występować a nie chwilowo w full HD.

Aha i prawdopodobnie pomyliłem działy

Edytowane przez Macen11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź może faktyczne temperatury podczas gry np przy pomocy rivatunera z afterburnerem czy chociażby core temp. możliwe jest że masz fabrycznie nisko zdefiniowaną temperature załączania sie wiatraka i nie potrzebnie tak zapierdziela. u mnie na 95% wentyl na procku wchodzi dopiero przy 78C w góre, no i wtedy faktycznie  czuć, że biurko się trzęsie.

po drugie z tego co się orientuję to i7 8700 cierpi na dolegliwość z temperaturami i jest masa tematów w google na ten temat. poszukaj może tam znajdziesz jakieś rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem właśnie 1 PC na podstawkę 1151 , i kolegi 8086K  ma w OCTT max 55 [°C] przy 4,3 ( bez ruszania zegarów / napięć Vcore 1,15  [V].... Na Noctua 15 jest 1 wentyl na środku ( 2 jest u góry ) i ledwo je słychać . max ok. 1000 [rpm]

więc nie wiem skąd takie "krzyki" o temperatury Coffe Lake.

p.s. 5775C grzał się o 5 [°C] więcej w tych samych warunkach ; Buda Coller Master 690 III / Noctua NH-D15 i pasta Thermal  Grizzly Kryonaut [ Aorus Z370 G K3 / G.Skill Ripjaws V 3200 CL15 XMP ].

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Macen11 napisał:

.. be quiet dark rock 4 pro odprowadza ciepło w taki sposób ze słychać go z pokoju na przysłowiowy "korytarz" i obudowa w zasadzie szyba od strony chłodzenia jest aż gorąca, czy to normalne?

Sprawdź temperatury, do jakich wartości dochodzą. Bywa, że "specjaliści od składania" w sklepach źle nałożą pastę, a bywa i tak , że zapomną jej nałożyć. Są też przypadki nierównomiernego dokręcenia coolera, podstawka niewłaściwie dociśnięta do procka-to też powoduje złe odprowadzenie ciepła z procesora. Sprawdź też czy oba wentylatory w DR 4 Pro  są prawidłowo włożone odprowadzając ciepło we właściwym kierunku - o przypadkach złego montażu też słyszałem, powietrze nie jest wypychane a kotłuje się ( zastanawia mnie dlaczego szyba jest gorąca i czy czasem ciepła powietrze w nią nie jest skierowane).

Zrób jak napisał @kogy , sprawdź temp. przy pomocy rivatunera z afterburnerem , będziesz tam miał wartości temperatur jak również ilości obrotów wentylatorów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry panowie za całe zamieszanie ale, tzn szkło od strony chłodzenia jest gorące poniżej SS po 10 minutach grania w fortnite i po 5 minutach spoczynku zrobiłem SS.

Aha co do tego hałasu to zamówiłem zasilacz be quiet straight power 11 650w a oni mi wsadzili jakieś gówno thermaltake smart pro rgb 650w co jest tak zajebiście głośny że szkoda gadać po prostu znany i ceniony sklep komputronik zrobił samowolkę... OMIJAĆ i jeszcze ściągają be quiet 650 dwa tygodnie, nie wiem oni go tam na miejscu robią? czy z chin to idzie...

Aha i jeszcze jedno wentylator w obudowie został zamontowany (przedni od frontu) na równo z kartą graficzną, czy nie lepiej by było gdyby był ustawiony na równo wysokościowo z chłodzeniem procesora? 

karta chyba nie potrzebuje dodatkowego chłodzenia bo jest to msi 1080ti trio, chyba jej 3 wiatraki wystarczą...

Wiatraki w karcie graficznej włączone są cały czas że tak powiem zapier.... na stronie producenta karty pisze że się włączają gdy karta jest pod obciążeniem a teraz nie jest a wszystko chodzi jak suszarka

 

dsdsd.png

Edytowane przez Macen11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy co zobaczysz ale to wina zasilacza który jest zbyt glosny

IMAG0061.jpg

W poniedziałek idę sprawę zgłosić, zobaczymy jak się im inspekcja handlowa dobierze do [gluteus maximus], miesiąc ponad sięgają zasilacz i ja mam w to uwierzyć, jest to ich celowe ściąganie z wymianą.

Edytowane przez Macen11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...