Skocz do zawartości
Hardkor321

Wybór karty wifi i pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Przeprowadziłem się i pojawił się przede mną problem- komputer w innym pomieszczeniu niż modem od dostawcy. Odleglosc miedzy nimi to jakies 11 metrów w lini prostej (moj pokoj, miedzy nim a pokojem z routerem jest mała łazienka oraz przedpokój, łazienka i przedpokój są w podobnej wielkości co mój pokój, wiec jedno obok drugiego jest). Internet mam 500 MB UPC (na nowych modemach). Mam opcje albo ciagniac przez pol mieszkania kabel (co będzie problematyczne) albo kupić karte WiFi. PO znajomych słyszę jak i forach, że przy grach (bo o nie mi chodzi) to WiFi to problemy itp Jednak z kolega, ktory w temacie informatyki ma duza wiedze juz slysze, ze owszem, ale na 2.4 zaś jeśli kupie karte sieciowa i na 5 Ghz odbierał na kompie to nie powinien mieć żadnych problemów w grach. Co wy o tym sądzicie i jakie karty polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast ciągnąc kabel wybrałbym PLC/Powerline. Sam mam TP-Link TL-PA8010P i WiFi się  przy nim nie umywa, nawet na 5GHz (mam dwuzakresową kartę WiFi i różnica jest ogromna). Na Powerlinie wyciągam minimum 95% łącza, gdzie na WiFi było może 30%.

Rozwiązanie na pewno droższe, ale moim zdaniem warte rozważenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...