Jump to content
Hardkor321

Wybór karty wifi i pomoc

Recommended Posts

Witajcie

Przeprowadziłem się i pojawił się przede mną problem- komputer w innym pomieszczeniu niż modem od dostawcy. Odleglosc miedzy nimi to jakies 11 metrów w lini prostej (moj pokoj, miedzy nim a pokojem z routerem jest mała łazienka oraz przedpokój, łazienka i przedpokój są w podobnej wielkości co mój pokój, wiec jedno obok drugiego jest). Internet mam 500 MB UPC (na nowych modemach). Mam opcje albo ciagniac przez pol mieszkania kabel (co będzie problematyczne) albo kupić karte WiFi. PO znajomych słyszę jak i forach, że przy grach (bo o nie mi chodzi) to WiFi to problemy itp Jednak z kolega, ktory w temacie informatyki ma duza wiedze juz slysze, ze owszem, ale na 2.4 zaś jeśli kupie karte sieciowa i na 5 Ghz odbierał na kompie to nie powinien mieć żadnych problemów w grach. Co wy o tym sądzicie i jakie karty polecacie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamiast ciągnąc kabel wybrałbym PLC/Powerline. Sam mam TP-Link TL-PA8010P i WiFi się  przy nim nie umywa, nawet na 5GHz (mam dwuzakresową kartę WiFi i różnica jest ogromna). Na Powerlinie wyciągam minimum 95% łącza, gdzie na WiFi było może 30%.

Rozwiązanie na pewno droższe, ale moim zdaniem warte rozważenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.