Skocz do zawartości
bi4ly

Laptop do studenta.

Rekomendowane odpowiedzi

1) Osoba prywatna, mężczyzna lat 20, przyszły student
2) Najlepiej z systemem ( niekonieczne) 
3)15,4"-15,6"
4)Dysk M.2 PCIe NVMe/SSD + możliwość montażu hdd/ssd
5)4000 zł max. i jest to kwota nie do ruszenia 
5b) Komputer na 3/4 lata ; Komputer stacjonarny zostaje w domu rodzinnym więc to będzie mój jedyny komputer na studiach.
5c) Zakup max. do 25 września + ew. czas dostawy.
6) Zależy mi na dobrym wykonaniu laptopa. Wysokiej wydajności 
7) FHD - IPS - Matowa
8) Uczelnia/Akademik
9) wysokie wymagania
10) Sony Vegas/Adobe Photoshop/Corel Draw 
11) minimum 8 GB RAM i wolny slot, USB-C, HDMI,podświetlana klawiatura, mile widzianyThunderbolt, mile widziane małe ramki wokół ekranu
12)Brak doświadczeń z markami laptopów 
13) Jedyne co znalazłem w miare sensownego dla mnie to dwie pozycje:

https://www.x-kom.pl/p/443555-notebook-laptop-156-asus-vivobook-pro-15-n580gd-i5-8300-8gb-256ssd.html

https://www.x-kom.pl/p/429489-notebook-laptop-156-dell-inspiron-g3-i5-8300h-8gb-256-win10-gtx1050.html
14) Krótko mówiąc laptop do wszystkiego z naciskiem na prace w microsoft office oraz programach wyżej wymienionych, mile widziana wydajność wystarczająca do pogrania w jakieś gry( cywilizacja, fortnite, pubg (nie gram w gry AAA)) dla zabicia czasu. Zależy mi na dobrym odwzorowaniu kolorów, wadze jak najniższej z wymienionymi kryteriami oraz w miarę sensownej pracy na baterii (przeglądanie neta, praca w office itd. granie i praca w programach raczej będzie odbywała się z podłączonym zasilaczem). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ideapad 720: https://www.morele.net/laptop-lenovo-ideapad-720-15-81c7004wpb-8-gb-ram-120-gb-m-2-pcie-1tb-hdd-4571188/

2 dyski - 1TB HDD + 128GB SSD M.2 PCIe

grafika Radeon w zupełności wystarczająca do wymienionych tytułów,

i5-8250U, 8GB RAM,

do tego matryca IPS, USB-C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2018 o 21:11, FxJ napisał:

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050Ti (81FV00J5PB) - te mają te lepsze matryce IPS + dysk SSD + rejestracja w programie Premium Care.

ADATA XPG SX8200 240GB plus ten dysk SSD M.2 chyba żeby pojawił się znów Kingston KC1000 240GB (też za 309zł) na kościach MLC.

Praca na baterii 3.5H 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grosol napisał:

Procesor H jest o wiele szybszy ;)

To wiadomo. Tylko mnie zastanawia jak to się przekłada na czas pracy na baterii, są jakieś specjalne funkcje które obniżają taktowanie do minimum żeby tylko trzymać wysoki czas pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Lenovo y530 fajnie wygląda takie inne niż tradycyjne lapki :) obczaj jeszcze ten Acer Aspire 7 https://www.x-kom.pl/p/434860-notebook-laptop-156-acer-aspire-7-i5-8300h-8g-2401000-win10-gtx1050ti-fhd.html

  • NVIDIA GeForce GTX 1050Ti
  • Szybki dysk SSD
  • Microsoft Windows 10 Home PL
  • Ekran IPS
  • Podświetlana klawiatura
  • Aluminiowa obudowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Patronix napisał:

Ten Lenovo y530 fajnie wygląda takie inne niż tradycyjne lapki :)

Niestety mi się nie podobają takie gamingowe budowy laptopów.

9 godzin temu, Patronix napisał:

obczaj jeszcze ten Acer Aspire 7

w najtańszej konfiguracji ponad 4000 zł  :)

Chyba decyduje sie na kupno vivobooka pro 15 n580gd

Edit: Dowiedziałem się że oznaczenie EWV to jest matryca TN z jakąś naklejką poprawiającą kąty która podobno nic nie daje. Czyli vivobook n580gd odpada

Edytowane przez bi4ly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...