Skocz do zawartości
Patent

Duży monitor do gier.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie obecnie posiadam monitor AOC Q3279VWF, ale smuży i ma błyszczącą matrycę.... aczkolwiek ma dobre kolory, ktoś poleca jakiś zamiennik? Może być ultrawide 34" albo 16:9 32", najlepiej 1440p.

Cena do 2000zł

 

Proszę o propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz matrycę AMVA to trudno żeby nie smużyło, jak do gier to bierz TN albo IPS ale lepsza matryca TN. A jak chcesz dosłownie zerowe smużenie, brak input laga i odświeżanie 160Hz to kup monitor kineskopowy za 30zł.

Edytowane przez Kwaśnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patent napisał:

A jakiś polecasz Kwaśnica? 32-34 cale

 

Ivanov raczej krzywych nie chce :P

Szczerze mówiąc nie znam się tak dobrze na monitorach, nie uważam się za wystarczająco kompetentnego żeby coś polecić, szczególnie jeśli chodzi o tak duże monitory które rozmiarami przypominają mały telewizor. Wiem co nieco o matrycach i według mnie idealna matryca to VA która nie smuży, podobno są takie ale nie znam konkretnych modeli. Matryce VA nie mają wad innych matryc za to same mają wadę w postaci smużenia więc jeśli znajdziesz model bez tego mankamentu będziesz mieć najlepsza matrycę LCD(sam mam matryce AMVA więc wiem jak to smuży i do tego męczy oczy, przesiadam się z powrotem na TN konkretnie AOC G2460VQ6 mam też drugi monitor kineskopowy, tylko do grania w sieciówki właśnie w 160Hz kupiłem taki 19" za 20zł + przejściówka HDMI>VGA za 20zł więc niezła okazja). Wydaje mi się, że 32" to za dużo sam kiedyś na takim grałem i trzeba było się odsuwać żeby wszystko ogarnąć wzrokiem, na tyle odsunąć, żeby taki ekran zajmował tyle pola widzenia co 27" z bliższej odległości, wtedy jest idealnie, dlatego myślę, że nie warto kupować więcej niż 27' bo zawsze można usiąść bliżej, no chyba ze kupisz taki monitor w 4k i wtedy masz mnóstwo miejsca na kilka otwartych okien jednocześnie itp.. co do ultrawide to nie znam się nigdy żadnego nie używałem.

 

No i błyszcząca matryca w monitorze komputerowym to zły pomysł...

Edytowane przez Kwaśnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...