Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lukasz5211

[PC] Komputer restartuję się pod obciążeniem

Polecane posty

Witam,

Od jakiegoś czasu mam problem z stabilnością komputera. Problem wygląda tak, uruchamiam cs:go po 5-10sec komputer mi się restartuje (już w menu gry - praktycznie bez obciążenia), grając w League of Legends problem występuje od czasu do czasu.  Szukałem u wujka google, ale nie znalazłem dla mnie rozwiązania.  Próbowałem podpiąć się pod kartę zintegrowaną i problem nie występuje (tylko nie wiem czy to wina napięcia czy grafiki). Teraz jedynie co mi przychodzi do głowy, to płyta główna, zasilacz, karta graficzna. Kartę próbowałem podpiąć pod inny port PCI dalej to samo, cefki wyglądają ok na płycie głównej, jak i na karcie graficznej. Używałem programu "CPUID powerMAX" 5min obciążenia karty graficznej i bez restartu.

Specyfikacja:

i5 4670k + SilentiumPC Spartan 3 LT 

Gigabyte Radeon HD7850 1024MB 

G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 XMP rev.2

Zasilacz Cooler Master 550W

Ps. Zrobiłem formatowanie, wymiana dysku twardego, wymiana chłodzenia procesora.

moze to byc tak jak podejrzewasz płyta główna, zasilacz, karta graficzna ale tez ram lub procesor. proponuje uzyc programu do monitoringu temperatur na gpu i cpu, poddac obciazeniu gpu i sprawdzic czy temperatura nie osiaga wartosci krytycznych, tak samo z cpu. do obciazenia cpu moze byc uzyty np cpu-z. jesli temperatury beda ok, warto sprawdzic ustawienia ram w biosie jesli zaladowany bedzie profil XMP 2133MHz CL9 to np przestawic na nizsza czestotliwosc i sprawdzic stabilnosc systemu, moze po podkreceniu cpu ram sie zwyczajnie przegrzewa jesli nic na niego nie dmucha. jesli to nie pomoze to mozna jeszcze ewentualnie zrobic update biosa ale raczej przyczyny szukalbym w uszkodzeniu jakiegos podzespolu.

• Upvote 1
  • Downvote 1

Pamięć ram ustawiona na fabrycznych, temperatury ok. Wygląda to na kartę graficzną skoro na zintegrowanej tego problemu nie mam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.