Skocz do zawartości
szymonw

Ultrabook architekt do 6000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, proszę o poradę:

1) Laptop używany przez jedną osobę: prywatnie oraz zawodowo w pracy architekta. Im dłuższa gwarancja tym lepiej
2)Z systemem Windows 10
3) 13-14 cali, mały rozmiar i lekki, częste wyjazdy, spotkania, praca w pociągu ? Chce podłączać 2 monitory zewnętrzne w biurze, mysz oraz klawiaturę.
4) Czy laptop ma być z SSD czy HDD: wszystko jedno, musi pasować do charakteru pracy.
5 a) Do 6000netto
5 b) Użytkowany codziennie około 12h profesjonalnej pracy, i5/i7 z dobrą grafiką i conajmniej 16gb ram


5 c) zakup w ciągu miesiąca
6) najważniejsza wydajność w programach na których pracuję oraz bdb ekran.
7) Najlepsza możliwą rozdzielczość
8) używany: biuro, dom, w terenie 
9) nie gram w gry

10) Programy:

AutoCAD, profesjonalne duże projekty: 60% czasu

SketchUp pro, profesjonalne duże projekty: 30%

Photoshop do 1gb plik, 10%

12) pracowałem wcześniej na np Asus n56vj, za duży i ciężki
13) Aktualnie rozpatrywane modele: xps13, Lenovo yoga, (fajnie gdyby laptop się składał w tablet do prezentacji)
 

Edytowane przez szymonw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS ZenBook Pro UX550VE https://www.x-kom.pl/p/385122-notebook-laptop-156-asus-zenbook-pro-ux550ve-i7-7700hq-16gb-512pcie-win10.html

  • Intel Core i7-7700HQ
  • Głośniki Harman Kardon
  • 16 GB (SO-DIMM DDR4, 2400MHz)
  • 1920 x 1080 (FullHD)
  • NVIDIA GeForce GTX 1050Ti
  • Aluminiowa obudowa
  • Podświetlana klawiatura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zaineteresowany laptopem Yoga 13 lub 14 cali. Zapomniałem dodać, że laptop będzie służył do rozmowy z klientami oraz pracy w trasie. Planuję równocześnie złożyć stację roboczą- stacjonarkę, która będzie moim głównym komputerem do rysowania.

Którą Yogę wybrać, 720,730,920,930... więcej ramu czy lepszy procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zobacz ten ASUS ZenBook UX331UN https://www.x-kom.pl/p/433761-notebook-laptop-133-asus-zenbook-ux331un-i7-8550u-16gb-512pcie-win10p-mx150.html mały zgrabny z i7 ;)

  • Intel Core i7-8550U
  • NVIDIA GeForce MX150
  • SSD M.2 PCIe 512 GB
  • Ekran EWV
  • Podświetlana klawiatura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem z innej firmy, obecnie posiadam trzeciego Asusa N56 15cali. Tym razem szukam czegoś poręcznego, najlepiej z dotykiem do prezentacji przed klientem, ze świetnym ekranem. Postanowiłem, że równocześnie zbuduję stację roboczą więc jestem w stanie zejść nawet do i5 oraz 8gb ram ale karta musi być dedykowana, oraz muszę mieć możliwość podłączenia monitora, klawiatury, myszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...