Skocz do zawartości
Farellion

Wymiana karty graficznej do monitora z Freesync

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałbym kartę graficzną w moim zestawie na coś wydajniejszego, obecnie używam:


Płyta główna: Asus Z170 PRO GAMING,

Procesor: i5 6600k @ 4.50 GHz

Zasilacz: Antec TP 650 – 80 Plus Bronze

Karta graficzna: MSI Radeon R9 390 8GB

Pamięć: 2x8 GB DDR4 3000MHz CL15

Monitor: Asus MG248Q 1920x1080 144Hz Freesync

Budżet: +/- 2500 zł


Z uwagi na to że mam monitor z Freesync najchętniej kupiłbym Vegę 64 lub ewentualnie 56.

Wiem, że co do zasady karty nvidii są bardziej opłacalne, ale biorąc pod uwagę że ceny Vegi spadły (przynajmniej w zagranicznych sklepach) i można trafić na oferty rzędu 2200 – 2400 zł za nereferenty Vega 64 i to że mam monitor z Freesync to chyba jednak Vega jest lepszym wyborem.

Zastanawiam się się jednak nad tym czy:

mój procesor nie będzie znacząco ograniczał Vegi 64?

czy Vegę 64 uciągnie mój zasilacz?

czy dobrym wyborem będzie Sapphire Radeon RX VEGA 64 NITRO+ czy może lepiej kupić Asus Radeon RX Vega 64 ROG Strix OC Aktiv ? Ewentualnie jaki model Vegi 56 byście polecili?


Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dwa pytania:

1. Czy mając na uwadze, że i5 6600k będzie blokował lepsze karty graficzne warto zastąpić go i7 7700k (nie musiałbym zmieniać płyty głównej)? Myślę tu przede wszystkim o tym czy i7 7700k wystarczy na powiedzmy dwa lata komfortowego grania w full hd (chciałbym wykorzystać to że częstotliwość odświeżania monitora to 144 Hz i mieć tych fpsów możliwie najwięcej), czy lepiej jednak zmienić i płytę i procesor (np. na i5 8600k) co będzie jednak dużo bardziej kosztowne.

2. Na ile Freesync wpływa na komfort grania i czy warto polować na przyzwoicie wycenioną Vegę 64 (powiedzmy ok. 2400 zł), czy darować sobie Freesync i w takiej cenie kupić po prostu gtx 1080?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...