Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem laptopa g580 i objaw jest taki że po włączeniu n wentylator kręci ale po chwili się wyłącza i za sekundę włącza się sam drugi raz i wyłącza, po 4-5 razach już nie próbuje ruszyć sam muszę od nowa nacisnąć włącznik i znowu próbuje wystartować i się wyłącza. W pierwszy dzień jak go dostałem to jeszcze za którymś razem dał obraz i uruchomił się nawet pracowałem na nim kilka godzin pod obciążeniem, miał wysokie temperatury bo jeszcze nie była zmieniona pasta i nie był wyczyszczony, chociaż z początku także miałem problemy z jego uruchomieniem dopiero po kilku razach zaskoczył i działał. Jaka może być przyczyna? rozebrałem teraz całkowicie i mam włożony tylko ram i procesor wpięte gniazdo zasilania i zasilacz zdemontowałem także włącznik i jak uruchamiam to wentylator kręci 2-3 sekundy po czym staje, podmieniłem ram i objaw taki sam. Teraz wyjąłem procesor i też wentyl kręci chwile i staje, dziwne że przed czyszczeniem jeszcze robiłem na nim sporo w systemie nawet go obciążałem aby sprawdzić jakie są temperatury siedziałem na nim parę godzin i nie było problemu, postanowiłem wyczyścić i zmienić pasty bo od nowości nie było to robione (grzał się pod obciążeniem i wyłączał ale po długim czasie grania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest problem z płytą to są nowe na allegro po 240zł z gwarą na rok, mogę to zrobic zamiast bawić się w wymianę układu, tylko kwazor zastanawia mnie to że pracowałem na nim przed czyszczeniem gdy kumpel mi go przyniósł a po czyszczeniu już nie uruchomie go normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo układ chłodzenia dociska GPU i CPU ...  odkreciłeś  układ X odskoczył ( w np GPU czesto lecą luty w płytce pośredniej ) )  i po skręceniu już nie ma styku ( wtedy był połowiczny )  bo restarty walił lub wstawał po X razach

Opcja to płyta pękła ale często to luty pod BGA lub sam chip..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...