Skocz do zawartości
bober1441

Problem z prędkościami internetu, najlepsze rozwiązanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!
Ostatnio pojawił się u mnie problem, z prędkościami internetu. Wiele można się domyślić po schemacie który zamieściłem. Mimo iż mam internet 300Mbps, do PC dociera tylko w okolicach 90-95Mbps.

Podpinając się laptopem w różnych miejscach ewidentnie widać, że problemem jest przewód łączący oba routery. Nie mam pocięcia z czego to może wynikać. Przewód jest cat 5e, więc z tego co wiem powinien obsłużyć taką prędkość internetu. Wtyczki wyglądają w porządku, zarobione są z przewodami w kolejności: biały/pomarańcz, pomarańcz, biały/zielony, niebieski, biały/niebieski, zielony, biały/brązowy, brązowy. Przewód idzie przez podłogi i ściany, nie ma szans na użycie gotowego przewody z już zarobionymi wtyczkami gdyż zwyczajnie nie przecisnę go przez kanał. 

Zależy mi na uzyskaniu większej prędkości na PC, który nie jest wyposażony w kartę wi-fi. Przewód przeciągałem zresztą żeby uniknąć jej zakupu oraz zniwelować straty związane z wifi. Ale chyba to się nie uda.

Czy macie jakieś pomysły czym jeszcze może być spowodowany problem? To nie wina karty sieciowej, podłączenie laptopa na którym przy innym przewodzie śmiga 280Mbps do tego również daje wyniki około 90-95.

Jedno z rozwiązań jakie przyszło mi do głowy, żeby nie ponosić dodatkowych kosztów to skonfigurowanie routerów tak, żeby tp-link odbierał internet od Netisa, i krótkimi przewodami przesyłał go do PC oraz dekodera. Tylko jak to zrobić? zupełnie się nie orientuję w temacie konfiguracji sieci. Czy takie coś jest w ogóle możliwe?

Z góry dziękuję za pomoc.  

schemat sieci.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...