Jump to content
bober1441

Problem z prędkościami internetu, najlepsze rozwiązanie?

Recommended Posts

Witam wszystkich!
Ostatnio pojawił się u mnie problem, z prędkościami internetu. Wiele można się domyślić po schemacie który zamieściłem. Mimo iż mam internet 300Mbps, do PC dociera tylko w okolicach 90-95Mbps.

Podpinając się laptopem w różnych miejscach ewidentnie widać, że problemem jest przewód łączący oba routery. Nie mam pocięcia z czego to może wynikać. Przewód jest cat 5e, więc z tego co wiem powinien obsłużyć taką prędkość internetu. Wtyczki wyglądają w porządku, zarobione są z przewodami w kolejności: biały/pomarańcz, pomarańcz, biały/zielony, niebieski, biały/niebieski, zielony, biały/brązowy, brązowy. Przewód idzie przez podłogi i ściany, nie ma szans na użycie gotowego przewody z już zarobionymi wtyczkami gdyż zwyczajnie nie przecisnę go przez kanał. 

Zależy mi na uzyskaniu większej prędkości na PC, który nie jest wyposażony w kartę wi-fi. Przewód przeciągałem zresztą żeby uniknąć jej zakupu oraz zniwelować straty związane z wifi. Ale chyba to się nie uda.

Czy macie jakieś pomysły czym jeszcze może być spowodowany problem? To nie wina karty sieciowej, podłączenie laptopa na którym przy innym przewodzie śmiga 280Mbps do tego również daje wyniki około 90-95.

Jedno z rozwiązań jakie przyszło mi do głowy, żeby nie ponosić dodatkowych kosztów to skonfigurowanie routerów tak, żeby tp-link odbierał internet od Netisa, i krótkimi przewodami przesyłał go do PC oraz dekodera. Tylko jak to zrobić? zupełnie się nie orientuję w temacie konfiguracji sieci. Czy takie coś jest w ogóle możliwe?

Z góry dziękuję za pomoc.  

schemat sieci.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.