Skocz do zawartości
zawada124

Problem z działaniem SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakieś 2 miesiące temu zakupiłem nowy komputer oparty o płytę AsRocka b350 pro4. System zainstalowany był na dysku goodrama iridium pro 250GB i po kilku dniach komputer zaczął się zacinać w losowych momentach, na około 15 sekund. W tym czasie aktywność dysku wg windowsa wynosiła 100%, dioda sygnalizująca pracę dysku ciągle się świeciła. Po przeprowadzeniu testu w HD Tune pokazał się tragiczny wykres, dysk oddałem na gwarancję. Dostałem nowy dysk, tym razem Samsunga 860 Evo i po raz kolejny przez pewien czas wszystko było okej, ale od jakiegoś czasu mam ten sam problem. Najbardziej objawia się on podczas grania w duże gry które sporo doczytują, jak np Forza Horizon. BIOS jest w najnowszej wersji, tak jak i firmware dysku i system (Windows 10). Próbowałem zmienić port sata na płycie głównej, ale nic to nie zmienia. Czytałem na zagranicznych forach, że ludzie na chipsetach AMD mają problem z tymi dyskami, ale nie znalazłem rozwiązania. Ma ktoś jakiś pomysł czy można to jakoś naprawić, czy próbować tylko oddać dysk na gwarancji? I czy jest możliwe że trafiłem 2 dyski które są nie kompatybilne z moim chipsetem, czy to może być jakiś problem np płyty głównej? Poniżej screen z HDTune z aktualnego dysku.

SSD.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wymień kabel na inny...  Odczyty jak na S600 są bardzo niskie  ( ciut lepsze od S300 )..

Kabel i wtyczka zasilania inna ( pokaż też smart ) 

 

Problem z SSD na AMD wychodził z SB700 ( AM2 /AM3 ) ludzie mieli podobne objawy.. ale to stara platforma..

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, problemem prawdopodobnie był kabel... Nie chciało mi się w to wierzyć,  bo był założony nowy przy składaniu komputera. Przy okazji zmieniłem też zupełnie kabel zasilający i po raz kolejny port na płycie głównej. Problem prawdopodobnie rozwiązany, okaże się za jakiś czas. Czy te transfery już są okej? Jeszcze raz, wielkie dzięki za pomoc, takie proste rozwiązanie.

SSD2.PNG

SSD3.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji , SSD skanuj / testuj czym innym niż HD Tune .

HDD Tune to już obecnie zabytkowy program , ostatnia wersja wyszła w grudniu 2008 roku , o wiele lepsza jest wersja Pro ( bo nowsza ) - ostatnia stabilna wersja jest z sierpnia 2017 .

Z nowszych programów to Crystali Disk Mark / Crystal Disk Info lub AS SSD Benchmark .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...