Skocz do zawartości
Bogdan92

Kiepska wydajność Crucial MX500?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! :)

Kupiłem niedawno MX500 500GB. Na dysku zainstalowałem Windows 10 i wszystko co było mi potrzebne. Aktualnie zajęte jest około 127GB. Z ciekawości postanowiłem sprawdzić jego wydajność popularnymi benchmarkami i tutaj pojawia się problem... Wyniki znacznie odbiegają od tych, które można znaleźć w testach znalezionych w internecie. Odczyt/zapis sekwencyjny dla przykładu rzadko dobija do 400MB/s, a reszta wyników jest o połowę słabsza.
Nie mówię żebym odczuwał jakąś słabą wydajność, no ale to jednak prawie 200MB/s mniej niż w testach...

Dysk jest na AHCI, podpięty pod SATA3, SMART 100% w porządku, firmware M3CR020.

MOBO to MSI Z87 MPOWER, CPU 4670K@4GHz, RAM 4x4GB 1866MHz

Przykładowy screen w załączniku.

Tak, wyniki 4K-64 są z kosmosu, ale to dlatego że włączyłem przed chwilą funkcję "Momentum Cache" licząc na poprawę wyników.

Macie może jakieś propozycje co może być powodem?

as-ssd-bench CT500MX500SSD1 17.09.2018 20-58-07.png

Edytowane przez Bogdan92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś kilka testów w CrystalDiskMark i prezentuje się to następująco:

Kolejność załączników:

Test tak jak wczoraj gniazdo 1, kabel 1

Gniazdo 2 kabel 2

Gniazdo 3 kabel 3

Na końcu test z AS SSD BENCH tak jak wczoraj wrzuciłem.. Jak widać  dziś na innym kablu i gnieździe dramatycznie spadło 4K, natomiast wzrosło Seq...

Tak czy siak nie wygląda to najlepiej w porównaniu do testów które znalazłem w internecie...

2018-09-18_18h17_46.png

2018-09-18_18h37_49.png

2018-09-18_18h49_26.png

as-ssd-bench CT500MX500SSD1 18.09.2018 18-51-52.png

Edytowane przez Bogdan92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namierzyłem problem :)

Dyski miałem podłączone w ostatnich portach SATA wg. numeracji płyty głównej. Tak było mi wygodniej ułożyć kable ze względu na ciasną obudowę, a nie przyszło mi do głowy, że port szósty może być zwyczajnie wolniejszy z jakichś względów niż porty początkowe. Podpiąłem dysk do portu pierwszego i osiągi znacznie się poprawiły. Nie tylko "na papierze", ale też system działa odczuwalnie lepiej.

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...