Skocz do zawartości
oliveira

Karta graficzna do 1080p 75 Hz

Rekomendowane odpowiedzi

Na przełomie grudnia i stycznia będę składał kompana Ryzenie 2600x i zastanawiam się nad grafiką. Ma to być komputer na lata (powiedzmy że następny będę kupował w czasach hipotetycznej serii RTX 3000-4000). Czy jest sens kupowanie gtx 1080, czy nie byłałby ta karta overkillem dla 2600x, czy może lepiej pójśc w 1070, albo 1070 ti, czy też może brać jakąś topową 1060? Ma być tak średnio to 75 klatek w FullHd.

Gram dużo w strategie (Civilization 5 & 6, Endless Space) - chciałbym na tym sprzęcie ograć w przyszłości Cywilizację 7 (jeśli powstanie), oprócz tego Wiedźminy, Fallout 4, Deus Ex MD, okazjonalnie jakaś bardziej dynamiczna strzelanka. No i czekam na Cyberpunka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, oliveira napisał:

No ja rozumiem że w grudniu to będzie wszystko inaczej wyglądać cenowo. Chodzi mi o kwestie czysto wydajnościowe. Czy jest sens brać 1080 czy też jest to za mocna karta do Full Hd i lepiej zostać przy 1070 albo 1070 ti.

1080 jest w sam raz do FullHd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sdfl napisał:

w styczniu moze byc juz GTX 2060 o wydajnosci ww kart

Nie wydaje mi się żeby wydali ten chip w styczniu, raczej jakoś pewnie marzec-kwiecień. Jeśli by się jakimś cudem tak stało to wiadomo że w dużym stopniu zmienią mi się wtedy opcje, ale raczej w to nie wierzę.

2 godziny temu, josep23 napisał:

1080 jest w sam raz do FullHd

Czyli warto polować na 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przejrzeć kilka testów wydajności tu na portalu i widać że 1080 w Full Hd z ustawieniami na ultra działa bez zająknięcia , a w  1060 trzeba ograniczać detale .

Pierwszy test z brzegu  https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_inno3d_ichill_geforce_gtx_1060_x3_i_geforce_gtx_1070_ti_x4?page=0,18

 

 

Edytowane przez josep23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...