Skocz do zawartości
Arkados1

Komputer za około 6000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po wielu latach użytkowania AMD Athlon II X4 620, jakiegoś starego hd4770 zamienionego na 6970 w pewnym czasie przyszła pora na skonstruowanie czegoś co wytrzyma tyle ile obecny zestaw. Postanowiłem przygotować koszyk, który w mojej opinii najlepiej spełni moje oczekiwania, lecz jako osoba bardzo wymagająca zwracam się z pytaniem do Was o udzielenie pewnej porady. Zanim dodam link do zestawu dodam, że mam i zasilacz wydaje mi się, że nada się do nowego zestawu(Thermaltake Smart SE 530W).

Poniżej daje koszyk, a pod nim drobny komentarz i pytania, które mi się nasuwają.

https://www.morele.net/inventory/info/c35a1a91/

 

Zależy mi na kulturze pracy oraz jakości, stąd karta MSI, która kosztuje znacznie więcej od typowych 1080. Posiadam również dysk SSD, stąd do koszyka idzie tylko M.2 na system i jakąś gierkę. Nurtującą mnie kwestią jest premiera najnowszych kart RTX. Bardzo bym chciał mieć w tym koszyku RTX'a 2080 lecz cena na poziomie 3600zł jest dość spora i nie wiem czy w budżecie około 5-5,5 tysięcy netto uda się ją wcisnąć. Nie wiem czy jest jakakolwiek szansa by zaraz po premierze dałoby się je dorwać w niższej cenie? W końcu te preordery zostały wycenione astronomicznie. Kolejna sprawa, która mnie nurtuje to czy chłodzenie nie będzie zasłaniać pamięci na płycie zakrywając cały pasek ledowy schowany w radiatorze?

Napiszcie co myślicie o zestawie i o tym czy warto poczekać parę dni z cenami kart, bo zależy mi na jak najszybszym zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Szkoda kasy na SSDka na pamięciach TLC

2. CL sprawi, że opóźnienie będzie większe niż w przypadku 3200/16

3. SJS Palita nie jest najcichszym rozwiązaniem, w porównaniu z tym od MSI chyba wygląda blado

 

Kwestia RTX'ów zastanawia mnie najbardziej ;/

 

Edytowane przez Arkados1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ) To 3D TLC a nie padaczne 2D TLC , w dodatku nie wiadomo co za kości MLC siędzą w tym Corsarzu - mogą to być asychroniczne padaki jak swego czasu w Kingstonach V200 / V300 .

SX8200 ma kości 3D TLC od Microna , Corsair MP500 bazuje na kościach 2D MLC 15 nm od Toshiby .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...