Skocz do zawartości
Forge

Sprzedaż PS4 Pro na gwarancji z fakturą VAT - bezpieczeństwo i legalność tego procederu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę sprzedać moje PS4 Pro, które jest jeszcze na gwarancji i żeby przyszły kupujący mógł w razie potrzeby skorzystać z gwarancji to potrzebuje ode mnie dowodu zakupu, którym jest faktura VAT. I właśnie do tej faktury mam dwa pytania. Na tej fakturze są dane mojego taty bo to on kupił mi tą konsole i nie wiem czy bezpiecznie jest dawać komuś tą fakturę z tymi danymi. Na fakturze jest imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer rachunku bankowego i nie wiem czy jeszcze jakichś danych nie ma tam. Czy bezpiecznie jest dać komuś tą fakturę z konsolą? Czy ktoś może zrobić z tych danych jakiś użytek (mam tu na myśli rzeczy takie jak np. wzięcie chwilówki, jakiejś pożyczki na dane taty czy inne złe rzeczy)? Chodzi też o to że na fakturze są nie moje dane tylko taty. I druga sprawa, ostatnio weszło RODO itp. czy teraz takie danie komuś faktury razem ze sprzedaną konsolą jest legalne? Czy przez sprzedaż konsoli razem z dowodem zakupu czyli fakturą VAT mój tata (bo jego dane są na fakturze) może mieć jakieś problemy? Raz niedawno znajomy opowiadał jak wyrzucił do kosza jakiś papierek z danymi i na drugi dzień policja była w jego firmie bo ktoś ten papier znalazł w koszu i zgłosił to na policje. Dlatego sie pytam czy przez takie danie komuś faktury VAT nie będzie jakichś problemów z policją? Złóżmy że kupujący to idiota, bo gość w sprawie mojego znajomego grzebał w koszu na mieście i fakt znalezienia tego papieru z danymi zgłosił na policje więc jestem w stanie uwierzyć że ktoś kto kupiłby ode mnie tą konsole też mógłby być takim debilem i zgłosić to że sprzedałem mu tą fakturę razem z konsolą na policję. I czy w przypadku takiego zgłoszenia policja może mojemu tacie coś zrobić? Sami rozumiecie, gdyby tam były moje dane to przecież ja sprzedaję konsole i ja miałbym problem, a tak ewentualne problemy miałby mój tata, a to już byłoby nie fair, więc wolę być bardzo ostrożny. Tak więc moje pytania odnoszą się o bezpieczeństwo przekazania kupującemu faktury VAT zawierającej dane osobowe (czy on nic złego nie zrobi z tymi danymi) oraz o legalność tego procederu w świetle prawa. Od razu mówię że niestety nie mam paragonu ze sklepu, jedynym dowodem zakupu konsoli jest faktura VAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, goral2099 napisał:

To są dane firmowe? Jeżeli tak to i tak są publicznie dostępne w sieci.

 

Jeżeli nie ma tam nr PESEL, czy DO to raczej nic poza przelewem na konto nie zrobią tacie. Myślę, że nie masz się co martwić.

To nie są dane firmowe tylko osobowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...