Skocz do zawartości
dopc

XMP automatycznie przyśpiesza wentylator CPU

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mój problem dotyczy pamięci Viper Patriot 4. Działają one na płycie MSI B350M PRO-VDH. Standardowo w BIOS ustawione są na 2100MHz, ale ponieważ sprzedawane są jako 3000MHz chcę aby działały w tej właśnie wyższej częstotliwości. Niestety, po wybraniu profilu 2 A-XMP w BIOSIE automatycznie zwiększają się obroty wentylatora CPU i hałas. Wentylator działa praktycznie bez przerwy na około 1200rpm, bez A-XMP na 600 (i jest to wystarczające, bo temperatura Ryzena 2200G oscyluje w granicach 30-40st). Jak/czy mogę sprawić aby pamięć działała w 3000 a wentylator na niskich obrotach?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Setnik napisał:

Wyłącz opcje AMD Cool n' Quiet w biosie.

Wyłączenie nie pomogło.

 

1 godzinę temu, sdfl napisał:

poszperaj w ustawieniach BIOSu moze gdzies jest mozliwosc wyboru trybu pracy coolera cpu, mam na mysli tryby typu normal, silent, turbo. moze automatycznie gdzies w ustawieniach przestawia i wystarczy po zmianie taktowan ramu ustawic tryb chlodzenia cpu

gdyby Ci sie to udalo a system stal sie niestabilny, oznacza to ze kosci na 3000Mhz sie przegrzewaja (czesto producenci nie informują ze przy maxymalnych taktowaniach dostepnych dla kosci potrzebny jest dodatkowy nawiew na pamieci ram, stad mozliwe automatyczne podniesienie obrotow na coolerze cpu)

Jedyne co znalazłem, to przy opcji "Memory Try it" informacja, że wentylator będzie automatycznie podkręcany przy podkręceniu pamięci powyżej 1750MHz. Ale nie korzystam z tej opcji. Przetaktowanie ręczne też nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...