Skocz do zawartości
Kwaśnica

Zasilacz na około 10lat do 250zł

Rekomendowane odpowiedzi

Składam nowy komputer i tylko zasilacza mi brakuje(podzespoły poniżej). Chciałbym żeby posłużył tak z 8-10 lat żebym nie musiał kupować nowego zasilacza z każdą modernizacją komputera. Obecnie, wystarczy mi 500W ale w przyszłości mam zamiar rozbudować i wymienić niektóre części(oraz może podkręcić procek, pamięci i może kartę) więc skłaniam się ku 600W lub 550W. Na razie znalazłem zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W za 209zł dobra cena dużo dobrych ocen i kupionych egzemplarzy na morele lub be quiet! SYSTEM POWER 9 600W tylko, że nie ma w ogóle recenzji tego zasilacza na necie to jest podejrzane więc raczej SilentiumPC ale nie znam się więc przychodzę pytać się Was o poradę. Grunt żeby był długowieczny, teraz mija mi już dziesiąty rok z zasilaczem LOGIC, a on jest z czarnej listy!

Obecna konfiguracja(z ewentualnym OC):
Ryzen 5 2600
MSI B350 PC-MATE
2x4GB DDR4 3000MHz(viper)
RX580
Dysk 1TB 7,2k RPM

W przyszłości:
Wymiana na gtx 1080(Ti)/ rtx2080
wymiana procka na ryzen ZEN 2+
dołożenie dysku SSD
dołożenie 2x4GB DDR4 3000MHz(razem 16GB) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już kupiłem  seasonica 550W ma gwarancje 10 lat. FxJ z tym dyskiem SSD i HDD to nie bardzo wiem jak razem działają to znaczy mówią, że jeden na system drugi na magazyn ale to przypadkiem nie trzeba zainstalować systemu na każdym dysku żeby w ogóle się uruchomił? Czyli tak jeśli bym dokupił dysk SSD(128Gb bo są drogie) do HDD to odinstalowuję windowsa(format przy instalacji systemu na nowym dysku) z dysku HDD i instaluję na SSD i to co jest na SSD będzie chodzić szybciej a jakieś większe pliki czy gry na HDD wolniej ale bez problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak SSD będzie jako drugi ( niesystemowy ) dysk to tak jak pisze FxJ .

Jak chcesz dać SSD na system to albo stawiasz system na nowo albo klonujesz system z HDD - czy to z pomocą narzędzi dołączonych do dysku czy z pomocą innego softu np. Clonezilla albo Acronis True Image .

Co do wielkości - polecam dołożyć do SSD 240-275Gb , nie dość że większa pojemność to są szybsze niż modele 120-128 GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płycie głównej(msi mATX pro-vdh) nie mam M.2  jedno PCIex1 zasłaniać będzie karta graficzna a drugi wykorzystuje karta sieciowa więc zostaje SATA. Czyli robię tak instaluję system na SSD czyli na HDD mogę odinstalować system żeby nie zajmował miejsca skoro i tak nie jest potrzebny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...