Skocz do zawartości
keppel123

Pamięć na 3000mhz, płyta ustawia 2133

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moja cała specyfikacja to: 
-I7 6700 bez K 
-Msi z270 tomahawk 
-16 GB ram Corsair Vengeance LPX DDR4 3000mhz 2 kości po 8gb na dual chanellu 
- GTX 1070 
I moje pytanie brzmi odnośnie taktowania pamięci ram, oczywiście domyślnie płyta główna ustawiła mi je na 2133mhz, czytałem wiele tematów żeby odpalic profil XMP i wtedy ustawia się odpowiednie taktowanie ramu lecz po włączeniu XMP bclk ustawia mi się na 102.70 i procesor się lekko podkręca o 50mhz. Ustawiając manualnie taktowanie mogę ustawić 2933mhz. Po włączeniu XMP i krótkim teście w prime95 z maxymalnym obciążeniem procesora i ramu komputer się totalnie zawiesza i tylko przytrzymanie przycisku włączenia go wyłącza nawet reset nie reaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zasilacz jaki?

BTW XMP podbija SA i IO votage, czasem za mocno. Plus napięcie CPU. To obciąża dodatkowo proca(więcej papu=więcej ciepła=większa szansa na zwiechę). Sprawdź te napięcia, jak są więcej niż 1.15 i 1.1 to zbij do tych wartości.

Najlepiej przywróć poprzednie ustawienia, XMP wyłącz, i wrzuć pamięci bezpośrednio z 2133 na 3000 zapodając ich nominalne timingi dla 3000mhz(zczytaj se jakie powinny być z opakowania lub z CPU-Z, zakładka SPD, najbardziej z prawej powinny być domyślne z profilu XMP dla prędkości 3000Mhz, zrób zdjęcie tel lub zapisz...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...