Skocz do zawartości
Kamil_NN

GTX 1070 po koparce - czy jest podkręcona?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem sobie kartę jak wyżej, model gigabyte https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N1070WF2OC-8GD-rev-20#sp

 

Zaraz po podłączeniu wszystko elegancko, minęły 2 dni i już raz miałem artefakty w PUBG, na normalnej scenie wszystko było ok, tylko przy efektach jak np. ognisko czy zamykająca się strefa karta renderowała jakby kwadratowe pikselehttps://imgur.com/a/eUxXfvx

 

Po restarcie kompa problem wczoraj zniknął, nie wiem na jak długo.

Chciałbym sprawdzić czy karta jest na wszystkich ustawieniach standardowych, czy może jednak coś było modyfikowane przez koparkowicza.

 

Narazie jedyne co mogę podać to screen z GPU-Z podczas odpalonego PUBG

 

764.png

sdm.png

 

 

 

 

Proszę o odpowiedź jakie dane z jakich programów trzeba podać, żeby to rozwikłać i ewentualnie przywrócić do wartości fabrycznych.

 

Edytowane przez Kamil_NN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że rdzeń jest nieco podkręcony. Możesz uzyć MSI Afterburner i zmniejszyć taktowania  w trybie Boost lub ustawić na sztywno tak by górna granica to była max 1650 mhz np.  Obecnie GPU-z pokazuje taktowanie rdzenia 1923 mhz u Ciebie, a to jest wiecej niż daje producent docelowo.  Pewnie BIOS wgrany. Może pomóc wgranie na nowo oryginalnego Biosu. Co i  jak to na necie. Ale jakakolwiek zmiana BIosu to wiadomo na własną odpowiedzialność. Nie jesteśmy pewni swoich umiejętności to nie flashujemy. Sam raz uwaliłem kartę i trzeba było nieco kombinować. Na szczęście (przeważnie) idzie taką  "ucegloną" kartę  podnieść wgraniem biosu. Wystarczy ingegra lub dodatkowa karta pod PCI-ex. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jest to niby ten sam bios który aktualnie posiadam (przynajmniej po numerach?)

 

 

 

Czy karta może być podkręcona bez modyfikowania biosu? Czy musiałbym mieć program, żeby była?

 

 

 

Kartę kupiłem z niby 27 miesięczną gwarancją i jeśli ma ona się okazać fikcją ponieważ BIOS był modowany to będzie problem. Jak to wygląda?

Edytowane przez Kamil_NN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to istnieje możliwość edytowania biosów Pascali?

Raczej nadal jest to niemożliwe.

Karta może być nieznacznie podkręcona, ale przez producenta, w porównaniu do referenta.

Zobacz czy na artefakty pomoże podniesienie napięcia, ew. downlock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...