Jump to content
Sign in to follow this  
kabanoss

Router nie korzysta z prędkości modemu

Recommended Posts

Może ktoś to wyjaśni. Walczę z tematem od 3 dni i nic.

Mam router TP-Link MR3420, zwykły sprzęt tyle, że z gniazdem usb na modem. Dokupiłem ostatnio modem HUAWEI E3372. I jest tak: modem podłączony do PC prędkości uśredniając 15 Mb/s, modem w routerze 1,5 Mb/s. Sprawdziłem na innym modemie - to samo, sprawdziłem kartę SIM innej sieci - to samo. Router ma jakąś blokadę? W ustawieniach nic nie znalazłem, update zrobiony. Już nawet nie chodzi mi o rozwiązanie problemu tylko o wyjaśnienie co jest grane.

router: https://www.tp-link.com/pl/products/details/cat-4691_TL-MR3420.html#specifications

modem: https://consumer.huawei.com/pl/mobile-broadband/e3372/specs/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten router to złom :D albo jak kto woli elektrośmieć... Bardzo żle współpracuje z modemami, bardzo złe zasilanie po USB i stąd najprawdopodobniej masz kłop. Jak masz V2 to wrzuć FW od Cezarego i jakoś to pójdzie lepiej.. jak V3 to kup sobie coś lepszego....

Share this post


Link to post
Share on other sites

A modem gdy jest podłączony bezpośrednio do komputera, jest w tym samym miejscu i ma ten sam poziom sygnału, co przy podłączeniu do routera? Miałem kiedyś E3372 podłączony do MR3220 v2.x, z firmowym oprogramowaniem i wyciągałem około 70Mb/s. Modem masz w wersji HL?

Właśnie, w jakiej wersji masz router? Jakie masz połączenie między routerem i komputerem?

Edited by goral2099
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, dzięki za odpowiedzi.

Router jest v2.4.  Jakiś link do FW od Cezarego? W temacie sieci i sprzętu sieciowego to jestem raczej na poziomie laik-amator...

Router - komputer jest po kabelku.

Modem nie ma wyraźnie oznaczonej wersji. Nigdzie. W środku, na zewnątrz, na pudełku... nie ma.

Poziom sygnału jest ten sam, sprawdzałem.

Generalnie to chętnie wymienię router, zwłaszcza, że Córka narzeka na zasięg, przyłazi do mnie i brzęczy, że ją odłączyłem. Chętnie kupię coś gdzie działa kontrola rodzicielska, gdzie będę mógł zwęzić transfer wi-fi do minimum i ograniczyć te wszystkie pogmatwane umysłowo "youtuberki" - kto widział wie o czym piszę. W obecnym routerze mimo dostępnych takich opcji to po postu nie działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Modem konfigurujesz z przeglądarki pod adresem 192.168.8.1, czy jakimś zewnętrzny  programem. Gdy modem jest w innym miejscu może się łączyć z innym pasmem, a nawet z innym nadajnikiem. Jak sprawdzasz poziom sygnału i z czym jesteś połączony?

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie dzięki za pomoc i zainteresowanie. Problem rozwiązany. Zainstalowałem oficjalny firmware beta - poprawia obsługę właśnie z E3372, kiedy robiłem poprzedni upgrade nie miałem jeszcze tego modemu więc zupełnie wersję beta olałem. Z informacji uzupełniających: router absolutnie nie ma ochoty zainstalować firmwaru z linka od Zabuzy, po wskazaniu pliku prosi, żeby wskazać plik.

@goral2099 konfiguruję przez 192...., między modemem a routerem jest około 50cm odległości albo i mniej. Mieszkam na takim zadupiu i w takiej dziurze, że nie ma tu możliwości złapania innego sygnału, z innego nadajnika, jak wyjdę przed swoją lepiankę to czasem pokazuje się jeszcze plus (piszę o 4G), ale w środku nie ma mowy o nawiązaniu stabilnego połączenia. Taka gmina...

Jeszcze raz dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ja upg. robie po serialu albo po tftp, może też być, że nazwa była za długa i nie wczyta (częsta przypadłość) :D

Jeśli zależy ci na jak najlepszym zasięgu (i nie boisz się wydać c.a. 500 zł) to kupisz coś takiego https://www.wisp.pl/p6192,routerboard-sxt-lte-kit-rbsxtr-r11e-lte.html

Dajesz na pole (jestem z Krk :P) kabelek cat 5 do chaty ile tam potrzebujesz i masz modem zew. z duzym zasiegiem (testowałem) a w domu możesz wykorzystać np. tego tplinka jako switcha.

Edited by Zabuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.