Skocz do zawartości
kabanoss

Router nie korzysta z prędkości modemu

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś to wyjaśni. Walczę z tematem od 3 dni i nic.

Mam router TP-Link MR3420, zwykły sprzęt tyle, że z gniazdem usb na modem. Dokupiłem ostatnio modem HUAWEI E3372. I jest tak: modem podłączony do PC prędkości uśredniając 15 Mb/s, modem w routerze 1,5 Mb/s. Sprawdziłem na innym modemie - to samo, sprawdziłem kartę SIM innej sieci - to samo. Router ma jakąś blokadę? W ustawieniach nic nie znalazłem, update zrobiony. Już nawet nie chodzi mi o rozwiązanie problemu tylko o wyjaśnienie co jest grane.

router: https://www.tp-link.com/pl/products/details/cat-4691_TL-MR3420.html#specifications

modem: https://consumer.huawei.com/pl/mobile-broadband/e3372/specs/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten router to złom :D albo jak kto woli elektrośmieć... Bardzo żle współpracuje z modemami, bardzo złe zasilanie po USB i stąd najprawdopodobniej masz kłop. Jak masz V2 to wrzuć FW od Cezarego i jakoś to pójdzie lepiej.. jak V3 to kup sobie coś lepszego....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A modem gdy jest podłączony bezpośrednio do komputera, jest w tym samym miejscu i ma ten sam poziom sygnału, co przy podłączeniu do routera? Miałem kiedyś E3372 podłączony do MR3220 v2.x, z firmowym oprogramowaniem i wyciągałem około 70Mb/s. Modem masz w wersji HL?

Właśnie, w jakiej wersji masz router? Jakie masz połączenie między routerem i komputerem?

Edytowane przez goral2099
  • Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, dzięki za odpowiedzi.

Router jest v2.4.  Jakiś link do FW od Cezarego? W temacie sieci i sprzętu sieciowego to jestem raczej na poziomie laik-amator...

Router - komputer jest po kabelku.

Modem nie ma wyraźnie oznaczonej wersji. Nigdzie. W środku, na zewnątrz, na pudełku... nie ma.

Poziom sygnału jest ten sam, sprawdzałem.

Generalnie to chętnie wymienię router, zwłaszcza, że Córka narzeka na zasięg, przyłazi do mnie i brzęczy, że ją odłączyłem. Chętnie kupię coś gdzie działa kontrola rodzicielska, gdzie będę mógł zwęzić transfer wi-fi do minimum i ograniczyć te wszystkie pogmatwane umysłowo "youtuberki" - kto widział wie o czym piszę. W obecnym routerze mimo dostępnych takich opcji to po postu nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Modem konfigurujesz z przeglądarki pod adresem 192.168.8.1, czy jakimś zewnętrzny  programem. Gdy modem jest w innym miejscu może się łączyć z innym pasmem, a nawet z innym nadajnikiem. Jak sprawdzasz poziom sygnału i z czym jesteś połączony?

• Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie dzięki za pomoc i zainteresowanie. Problem rozwiązany. Zainstalowałem oficjalny firmware beta - poprawia obsługę właśnie z E3372, kiedy robiłem poprzedni upgrade nie miałem jeszcze tego modemu więc zupełnie wersję beta olałem. Z informacji uzupełniających: router absolutnie nie ma ochoty zainstalować firmwaru z linka od Zabuzy, po wskazaniu pliku prosi, żeby wskazać plik.

@goral2099 konfiguruję przez 192...., między modemem a routerem jest około 50cm odległości albo i mniej. Mieszkam na takim zadupiu i w takiej dziurze, że nie ma tu możliwości złapania innego sygnału, z innego nadajnika, jak wyjdę przed swoją lepiankę to czasem pokazuje się jeszcze plus (piszę o 4G), ale w środku nie ma mowy o nawiązaniu stabilnego połączenia. Taka gmina...

Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to jeszcze możesz pokombinować z anteną zewnętrzną. Ale jak Ci odpowiada to co masz, to OK. :)

• Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja upg. robie po serialu albo po tftp, może też być, że nazwa była za długa i nie wczyta (częsta przypadłość) :D

Jeśli zależy ci na jak najlepszym zasięgu (i nie boisz się wydać c.a. 500 zł) to kupisz coś takiego https://www.wisp.pl/p6192,routerboard-sxt-lte-kit-rbsxtr-r11e-lte.html

Dajesz na pole (jestem z Krk :P) kabelek cat 5 do chaty ile tam potrzebujesz i masz modem zew. z duzym zasiegiem (testowałem) a w domu możesz wykorzystać np. tego tplinka jako switcha.

Edytowane przez Zabuza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi