Skocz do zawartości
NaPadzie

PC do 3400zł+ ocena

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić w październiku nowy PC do 3400zł (obecnie siedzę na core i3 sandy bridge i najtańszym kepleru)
Zestaw, który zamierzam kupić:
https://www.morele.net/inventory/info/7de623a7/
+ do tego jakiś używany GTX 970 (około 800zł)
1050ti jest obecnie w podobnej cenie co wspomniany używany gtx 970 a przepaść wydajnościowa jest spora, dlatego taki a nie inny wybór.
Jest to zestaw zmodyfikowany z zestawów komputerowych na wrzesień. Wymieniłem w nim zasilacz na XFX 500W.
Głównie proszę o sprawdzenie czy kable będą się zgadzały. Wg. mnie nie powinno być problemu, bo zasilacz ma kable na 24pin i 2x8 pin typu 6+2 z czego gtx 970 potrzebuje 8+6.
Mile widziane modyfikacje zestawu

Edytowane przez NaPadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morele.net ryzen 5 1600x jest tańszy o 40zł niż zwykły 1600 - możesz zamienić. Ciekawa sytuacja, gdy procek lepszy jest tańszy ;)

gtx 970 można dostać za mniej niż 700 zł - 

Zastanów się nad zakupem dysku SSD, jeśli go nie masz.

2450 + ok 700 = ~ 3150zł, pozostało by te 250zł. Za tyle można dodać i zakupić np cruciala mx500 250 GB.

Mam nadzieję, że świadomie wybrałeś monitor 21,5" fhd i większy Tobie nie potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mrcszyman napisał:

W morele.net ryzen 5 1600x jest tańszy o 40zł niż zwykły 1600 - możesz zamienić. Ciekawa sytuacja, gdy procek lepszy jest tańszy ;)

gtx 970 można dostać za mniej niż 700 zł - 

Zastanów się nad zakupem dysku SSD, jeśli go nie masz.

2450 + ok 700 = ~ 3150zł, pozostało by te 250zł. Za tyle można dodać i zakupić np cruciala mx500 250 GB.

Mam nadzieję, że świadomie wybrałeś monitor 21,5" fhd i większy Tobie nie potrzebny.

Ciekawa okazja z tym prockiem. 

Owszem widziałem, że można dostać gtx970 za mniej niż 700zł na Allegro tylko zastanawiam się czy to nie są żadne przekręty czy coś. Jeśli nie, to mógłbym przeznaczyć te kilka stówek na SSD. 

Co do monitora to tak- świadomy wybór. Wiadomo chciałbym większy ale to takie domino: większy monitor->wieksza rozdziałka->lepsza karta graficzna

Edytowane przez NaPadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie o to mi chodziło, przy 21,5" trzeba jednak deczko bliżej siedzieć niż przy rozmiarze 23-25".

Sam korzystam z dwóch monitorów 24", jeden obok drugiego, siedzę 80cm od nich. Gdybym miał oba 21,5", musiałbym przysunąć siebie (lub ekrany) bliżej, żebym coś mógł rozczytać. Nie wiem jak Ty siedzisz i w jakiej odległości, ale przy FHD wypadałoby mieć monitor 23-25", niektórzy nawet kupują 27" FHD.

Jeśli rozmiarowo te 21,5" według Ciebie wystarczą, to ok ;)

Co do karty grafiki, nie obawiałbym się o przekręty, 970tki jako już nienajnowszy sprzęt będzie taniał, cena 700 zł czy mniej to normalna cena za tę kartę.

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Phill76 napisał:

"trochę" drogo :p

40 minut temu, mrcszyman napisał:

Niekoniecznie o to mi chodziło, przy 21,5" trzeba jednak deczko bliżej siedzieć niż przy rozmiarze 23-25".

Sam korzystam z dwóch monitorów 24", jeden obok drugiego, siedzę 80cm od nich. Gdybym miał oba 21,5", musiałbym przysunąć siebie (lub ekrany) bliżej, żebym coś mógł rozczytać. Nie wiem jak Ty siedzisz i w jakiej odległości, ale przy FHD wypadałoby mieć monitor 23-25", niektórzy nawet kupują 27" FHD.

Jeśli rozmiarowo te 21,5" według Ciebie wystarczą, to ok ;)

Co do karty grafiki, nie obawiałbym się o przekręty, 970tki jako już nienajnowszy sprzęt będzie taniał, cena 700 zł czy mniej to normalna cena za tę kartę.

Może któryś z tych? 

https://www.morele.net/monitor-acer-ka240hbid-1145794/

https://www.morele.net/monitor-philips-243v5lsb5-00-1252369/

Nie chcę zwiększać poprzeczki ceny, która wydam na tego kompa.

A co z tym zasilaczem? Możesz się wypowiedzieć czy da radę 500W i przede wszystkim z tym okablowaniem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz da radę spokojnie... 

Monitor polecam jednak lepszy niż te w/w na TN-ce ...

Z proline.pl :

 

image.png.3e542437c7fa49ca1beec8f5f3cc3429.png

= 3358 ,-

Ram w 1 kości by kiedyś dołożyć 2gą ( popularnego producenta ); dobra karta grafiki do 1080p ;) i monitor 23.8"

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2018 o 18:18, mrcszyman napisał:

W morele.net ryzen 5 1600x jest tańszy o 40zł niż zwykły 1600 - możesz zamienić. Ciekawa sytuacja, gdy procek lepszy jest tańszy ;)

gtx 970 można dostać za mniej niż 700 zł - 

Zastanów się nad zakupem dysku SSD, jeśli go nie masz.

2450 + ok 700 = ~ 3150zł, pozostało by te 250zł. Za tyle można dodać i zakupić np cruciala mx500 250 GB.

Mam nadzieję, że świadomie wybrałeś monitor 21,5" fhd i większy Tobie nie potrzebny.

Jest tańszy bo nie ma dołączonego chłodzenia więc musisz doliczyć jakieś 80zł. Najlepiej wychodzi ryzen 2600 za 735zł(z boxowym chłodzeniem) w proline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kwaśnica napisał:

Jest tańszy bo nie ma dołączonego chłodzenia więc musisz doliczyć jakieś 80zł. Najlepiej wychodzi ryzen 2600 za 735zł(z boxowym chłodzeniem) w proline.

Historia cen obu produktów mówi zupełnie co innego (ostatnio hierarchia się odwróciła), ale nie o tym jest temat.

5 godzin temu, NaPadzie napisał:

1600x jest okej. Już złożyłem koszyk: 

https://www.morele.net/inventory/info/41a06309/

Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości dołożysz do drugiej kości ramu, aby pracowały w trybie dual channel - wtedy pracują najefektywniej. Nie zauważyliśmy tego na początku. Bo teraz co patrzę, w pierwszym poście w koszyku masz dwa zestawy RAMów, dwa monitory i dwie płyty główne, mam nadzieję, że to jakiś babol i wiążący jest koszyk z ostatniego Twojego postu. A jeśli uważasz, że wystarczy teraz 8 GB ramu, to kup zestaw 2x4 GB, te vipery 4 z pierwszego koszyka mogą być.

Przy planowaniu OC przydałoby się trochę dołożyć do lepszego chłodzenia cpu.

edit. z racji promocji na proline czy x-kom warto rozważyć ryzenka 5 2600 i nawet odpuścić kupno chłodzenia, załączony wraith da sobie radę, o ile nie myślisz o "sporym" OC proca.

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2018 o 14:01, Patronix napisał:

Tylko nie jestem pewien czy ryzeny z serii 2XXX są wspierane na tej płycie "out of the box". B350 jest przystosowana do ryzenów 1. generacji. Jeśli nie to będę w kropce. Wtedy sens jego kupienia mija sie z celem. W morele zapłacę dodatkowe 22zł za aktualizację BIOSu oraz kolejne 20zł w x-kom'ie za przesyłkę. W takim przypadku różnica między morelea a x-kom bedzie wynosić 80zł z czego za te 80zł moge już kupić lepsze chłodzenie 

Dnia 24.09.2018 o 14:02, mrcszyman napisał:

Historia cen obu produktów mówi zupełnie co innego (ostatnio hierarchia się odwróciła), ale nie o tym jest temat.

Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości dołożysz do drugiej kości ramu, aby pracowały w trybie dual channel - wtedy pracują najefektywniej. Nie zauważyliśmy tego na początku. Bo teraz co patrzę, w pierwszym poście w koszyku masz dwa zestawy RAMów, dwa monitory i dwie płyty główne, mam nadzieję, że to jakiś babol i wiążący jest koszyk z ostatniego Twojego postu. A jeśli uważasz, że wystarczy teraz 8 GB ramu, to kup zestaw 2x4 GB, te vipery 4 z pierwszego koszyka mogą być.

Przy planowaniu OC przydałoby się trochę dołożyć do lepszego chłodzenia cpu.

edit. z racji promocji na proline czy x-kom warto rozważyć ryzenka 5 2600 i nawet odpuścić kupno chłodzenia, załączony wraith da sobie radę, o ile nie myślisz o "sporym" OC proca.

Lista zakupowa mi się nadpisała dlatego pojawiły się podwójne podzespoły. Na początku miałem 2x4GB ale za niedługo dokupię kolejne 8GB dlatego tylko jedną kość wybrałem. Chyba jednak wolę 1600X + dodatkowe chłodzenie, gdyż zamierzam go kręcić

Edytowane przez NaPadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...