Skocz do zawartości
szczemp

Płyta pod threadrippera

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się za nowym komputerem. Padło na procesor z treadripperów, na razie 1900x. Chcę pod niego jakąś przyzwoitą płytę główną. Ale mam swoje wymagania. Mają być dwa porty m2 i po podłączeniu do nich dwóch dysków pcie wszystko inne ma działać i nie być blokowane. W płytach pod skylake x blokują się gniazda sata. Oczywiście trzecie gniazdo m2 będzie plusem, ale nie jest konieczne. Chcę podpiąć dwie karty graficzne (mam już jedną 1070 i drugą dokupić za jakiś czas, albo aktualną sprzedam i 1080 ti, za kilka miesięcy drugą) i połączyć je w sli i obie mają działać bez zwalniania. Trzecia karta raczej nie będzie podłączana. Dwie mi wystarczą na kilka lat, a potem to pewnie na rynku będzie coś nowego, to się znowu zastanowię nad jakąś zmianą sprzętu.

Płyta ma być przyszłościowa. Tak jak pisałem chcę za jakiś czas wstawić drugą grafikę. No i pewnie też zmienić procesor, jak temu będzie brakować mocy do moich zadań. Nie wiem jak będą kształtować się ceny, ale na pewno biorę pod uwagę najmocniejszego treadrippera pierwszej generacji (1950x). A jeszcze później drugą generację, w końcu mają takie same podstawki. 

I wiadomo, im taniej tym lepiej:)) Ale mogę wydać ok 1500.

Uprzedzam pytania 'Do czego ten komputer' i odpowiadam, że będzie służył jako podstawka pod kwiatki.

Edytowane przez szczemp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kasę się nie martwię. Zaczynam od procesora i płyty głównej. A zasilacz kupię taki jaki mi będzie potrzebny, a nie taki na jaki mnie będzie stać. Jak będę miał sztywny budżet i zacznę od zasilacza, to mi braknie kasy na procesor. I wtedy obudzę się nie tylko w nocniku ale w szambie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...